![ΑΕΚ : Στα τέσσερα «αγαπημένα» του Europa League το γκολ του Μάνταλου κόντρα στη Ζόρια](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/11/5182880.jpg)
ΑΕΚ : Στα τέσσερα «αγαπημένα» του Europa League το γκολ του Μάνταλου κόντρα στη Ζόρια
Το ερώτημα για το ποιο είναι το αγαπημένο γκολ του κοινού έθεσε ο επίσημος λογαριασμός του Europa League, με το τέρμα του Πέτρου Μάνταλου απέναντι στη Ζόρια να είναι το ένα από τα τέσσερα
Spotlight
-
Καναδός υπήκοος έκανε επίθεση με μαχαίρι στο Ισραήλ - Τον σκότωσαν οι δυνάμεις ασφαλείας
-
Σκότωσε αδέσποτη γάτα επειδή μπήκε στην αυλή του - Συνελήφθη και θα πληρώσει και πρόστιμο 30.000 ευρώ
-
Αυτός είναι ο λόγος που δεν πρέπει να πίνετε νερό από τη βρύση του μπάνιου
-
Ντέμη Γεωργίου: Η συμμετοχή στο MasterChef και ο ξαφνικός θάνατος
Έτοιμη για τη δική της αντεπίθεση είναι η ΑΕΚ στο Europa League, μετά το θριαμβευτικό πέρασμα από την Ουκρανία, όπου επικράτησε με 4-1 απέναντι στη Ζόρια, μαζεύοντας τους πρώτους τρεις βαθμούς της.
Η Ένωση ξεκίνησε με δύο ήττες, ωστόσο η νίκη κόντρα στη Ζόρια τής αναγέννησε τις ελπίδες, θέλοντας πλέον ακόμη ένα «τρίποντο» απέναντι στην ουκρανική ομάδα, ώστε να έχει βάσιμες ελπίδες πρόκρισης στους «32» της διοργάνωσης.
Ένας από τους βασικούς παράγοντες της νίκης ήταν ο Πέτρος Μάνταλος.
Ο αρχηγός της ΑΕΚ ήταν απολαυστικός, ενώ κατάφερε να πετύχει και ένα γκολ, με το οποίο έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην Ένωση.
Ο επίσημος λογαριασμός του Europa League στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης θυμήθηκε το γκολ του έλληνα μεσοεπιθετικού, καθώς το τοποθέτησε σε μια «μίνι» ψηφοφορία, βάζοντας το κοινό να επιλέξει το «αγαπημένο» του γκολ ανάμεσα σε τέσσερα τέρματα της τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων, με εκείνο του Μάνταλου να έχει την τιμητική του.
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις