![Νέο τραγούδι από την Γιάννα Βασιλείου: Αξίζει να ζούμε το «Τώρα»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/12/vasileiou.jpg)
Νέο τραγούδι από την Γιάννα Βασιλείου: Αξίζει να ζούμε το «Τώρα»
Η Γιάννα Βασιλείου, η χαρισματική νέα δημιουργός και ερμηνεύτρια, παρουσιάζει το νέο της single «Τώρα», σε μουσική και στίχους του Δημήτρη Μπαλογιάννη, που κυκλοφορεί από την Panik Oxygen
Spotlight
-
Γυναίκα στις ΗΠΑ πυροβόλησε μωρό στο καρότσι του - Ανατριχιαστικό βίντεο
-
ΗΠΑ: Τι συνέβη την τελευταία φορά που υποψήφιος πρόεδρος πήρε το καπελάκι του και έφυγε
-
ΥΠΕΞ για Κυπριακό: Παραμένουμε προσηλωμένοι στη λύση της διζωνικής δικοινοτικής ομοσπονδίας
-
Μετωπική σύγκρουση ιδιωτών γιατρών και υπουργείου
Η Γιάννα Βασιλείου, η χαρισματική νέα δημιουργός και ερμηνεύτρια, παρουσιάζει το νέο της single «Τώρα», σε μουσική και στίχους του Δημήτρη Μπαλογιάννη, που κυκλοφορεί από την Panik Oxygen.
Στο τέλος μιας δύσκολης χρονιάς, η Γιάννα βρίσκει καταφύγιο στη μουσική, ηχογραφεί τα τραγούδια του επόμενου άλμπουμ της και κυκλοφορεί λίγο πριν τις γιορτές ένα τραγούδι που υμνεί την αξία της στιγμής, ειδικά τώρα που η ζωή πιο πολύ από ποτέ μας υπενθυμίζει ότι αξίζει να ζούμε για το «Τώρα».
«Πόσο γρήγορα περνάμε από τη βοή στη σιωπή. Από την πληρότητα στη μοναξιά. Από τη σιγουριά στην αβεβαιότητα. Αυτό είναι ένα τραγούδι για το ασταθές και το μεταβλητό της ζωής. Τίποτα δεν είναι σημαντικότερο από την παρούσα στιγμή. Η αλλόκοτη αυτή εποχή, ίσως ήρθε και για να μας θυμίσει οτι αναζητώντας διαρκώς το ιδανικό, ξεχνάμε να νιώσουμε ευγνωμοσύνη για το Τώρα μας» αναφέρει η ίδια.
CREDITS
Μουσική – Στίχοι: Δημήτρης Μπαλογιάννης
Επιμέλεια Παραγωγής: Λευτέρης Παπαδάκης
Ενορχήστρωση: Θωμάς Κωνσταντίνου
Sound Producer/Programming: Γιώργος Κωστελέτος
Κιθάρες: Δημήτρης Μπαρμπαγάλας
Μίξη: Μιχάλης Σκαράκης @ Studio 133
Mastering: Νάσος Νομικός @ VU Productions Mastering Studio
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις