![Το μήνυμα του Φόστερ ενόψει Ρεάλ](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/12/5203285.jpg)
Το μήνυμα του Φόστερ ενόψει Ρεάλ
Ο Μάρκους Φόστερ, σε δηλώσεις του, στάθηκε στην κακή εικόνα του Παναθηναϊκού κόντρα στη Ζαλγκίρις, τονίζοντας πως πλέον όλοι έμαθαν από αυτό το ματς.
Spotlight
-
«Πρωταθλήτρια» Ευρώπης στην ακρίβεια η Ελλάδα - Σε ποια προϊόντα αυξήθηκαν οι τιμές [πίνακες]
-
ΣΥΡΙΖΑ: Φέρνει στη Βουλή την αποκάλυψη του in ότι το Μαξίμου ετοιμάζει αγορά νέου λογισμικού παρακολούθησης
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
-
Συνέλαβαν εργοδότη για επίθεση με ρατσιστικό κίνητρο σε υπάλληλό του - Τον καταδίωκε με αυτοκίνητο
Ο Μάρκους Φόστερ μίλησε για την επικείμενη αναμέτρηση του Παναθηναϊκού κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Αμερικανό να τονίζει πως οι παίκτες του Γιώργου Βόβορα έμαθαν από τα λάθη που έκαναν στον αγώνα με τη Ζάλγκιρις.
Παράλληλα, 25χρονος γκαρντ επισήμανε πως η άμυνα θα παίξει πολύ σημαντικό ρόλο, όπως και το ότι οι πράσινοι θα πρέπει να τρέξουν στο ανοιχτό γήπεδο και να πάρουν καλά σουτ.
Οι δηλώσεις του Μάρκους Φόστερ:
«Είδαμε πόσο άσχημα παίξαμε και μάθαμε από αυτό ώστε να συνεχίσουμε. Είναι ένα δύσκολο παιχνίδι και δεν πρέπει να μένουμε στο παρελθόν και σε αυτά που προηγήθηκαν. Πρέπει να βελτιωνόμαστε. Δεν πρέπει να κάνουμε τα ίδια λάθη που είδαμε και στο βίντεο μετά το ματς με την Ζάλγκιρις.
Θα προσπαθήσουμε να σκοράρουμε στο transition και να εκμεταλλευτούμε την ταχύτητα και την αθλητικότητά μας. Θα είναι κάτι που θα μας βοηθήσει. Επίσης πρέπει να παίξουμε άμυνα και να πάρουμε καλά σουτ στην επίθεση».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις