![Μώραλης : Μεγάλο έργο υποδομής για τον Πειραιά η ανακατασκευή του κλειστού γυμναστηρίου «Π. Καπαγέρωφ»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/12/sfgsfgsfg.jpg)
Μώραλης : Μεγάλο έργο υποδομής για τον Πειραιά η ανακατασκευή του κλειστού γυμναστηρίου «Π. Καπαγέρωφ»
Ικανοποίηση ενός διαχρονικού αιτήματος του δήμου και των αθλητικών σωματείων του Πειραιά αποτελεί η ανακατασκευή του κλειστού γυμναστηρίου «Π. Καπαγέρωφ», η δημοπράτηση της οποίας εγκρίθηκε ομόφωνα από την Περιφέρεια Αττικής
Spotlight
-
Αποκάλυψη in: Φωτογραφίες του 54χρονου τοπογράφου και του σημείου της δολοφονίας στο Ψυχικό είχε στο κινητό του ο 44χρονος
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Ικανοποίηση ενός διαχρονικού αιτήματος του δήμου και των αθλητικών σωματείων του Πειραιά αποτελεί η ανακατασκευή του κλειστού γυμναστηρίου «Π. Καπαγέρωφ», η δημοπράτηση της οποίας εγκρίθηκε ομόφωνα από την Περιφέρεια Αττικής. Ο δήμαρχος Πειραιά Γιάννης Μώραλης έκανε λόγο για σημαντικό έργο υποδομής και συνεχάρη προσωπικά την αντιπεριφερειάρχη Πειραιά Σταυρούλα Αντωνάκου για την εξέλιξη αυτή.
Ολόκληρη η δήλωση του κ. Μώραλη:
«Θα ήθελα να συγχαρώ την Περιφέρεια και την Αντιπεριφερειάρχη Πειραιά κα Σταυρούλα Αντωνάκου, η οποία τον τελευταίο 1,5 χρόνο επιτάχυνε όλες τις διαδικασίες, προκειμένου να ξεκινήσει ένα μεγάλο έργο υποδομής, η ανακατασκευή του κλειστού γυμναστηρίου «Π. Καπαγέρωφ».
Έχω ξαναπεί πως αν και ο Πειραιάς είναι μια πόλη με μεγάλη παράδοση στον αθλητισμό και με εντυπωσιακές διακρίσεις από τα σωματεία και από τους αθλητές μας, είχε διαχρονικά έλλειψη σε σύγχρονες αθλητικές υποδομές. Είναι ιδιαίτερα σημαντικό που αυτό πλέον αλλάζει, τόσο με συνέργειες που υλοποιούμε με την Αντιπεριφέρεια Πειραιά, όσο και με πρωτοβουλίες της Δημοτικής Αρχής, η οποία τα τελευταία χρόνια έχει ανακαινίσει όλες τις υπάρχουσες αθλητικές εγκαταστάσεις στην πόλη μας.
Η ανακατασκευή του κλειστού γυμναστηρίου «Π. Καπαγέρωφ», αποτελούσε διαχρονικό αίτημα του Δήμου και των αθλητικών σωματείων του Πειραιά και χαίρομαι γιατί αναδεικνύεται για μια ακόμα φορά, πόσο σημαντική και επωφελής είναι η συνεργασία μεταξύ των φορέων της τοπικής αυτοδιοίκησης, όταν αυτή διέπεται από όραμα, σχέδιο, συστηματική δουλειά και με κοινή στόχευση το καλό της πόλης. Πολλά μπράβο στην Σταυρούλα Αντωνάκου».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις