![Τρομερός Τσιτσιπάς: Νίκησε τον Ντε Μινόρ και κράτησε ζωντανή την Ελλάδα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/02/tsitsipas_1.jpg)
Τρομερός Τσιτσιπάς: Νίκησε τον Ντε Μινόρ και κράτησε ζωντανή την Ελλάδα
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε με 2-0 σετ του Άλεξ Ντε Μινόρ και έφερε στα ίσα τους αγώνες της Ελλάδας με την Αυστραλία στο πλαίσιο της 2ης μέρας του ATP Cup.
Spotlight
-
«Πρωταθλήτρια» Ευρώπης στην ακρίβεια η Ελλάδα - Σε ποια προϊόντα αυξήθηκαν οι τιμές [πίνακες]
-
ΣΥΡΙΖΑ: Φέρνει στη Βουλή την αποκάλυψη του in ότι το Μαξίμου ετοιμάζει αγορά νέου λογισμικού παρακολούθησης
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
-
Συνέλαβαν εργοδότη για επίθεση με ρατσιστικό κίνητρο σε υπάλληλό του - Τον καταδίωκε με αυτοκίνητο
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και πήρε τη νίκη με 2-0 σετ (6-3, 7-5) του Άλεξ Ντε Μινόρ στη 2η ημέρα του Β’ ομίλου του ATP Cup που διεξάγεται στη Μελβούρνη, ισοφαρίζοντας σε 1-1 τη σειρά με την Αυστραλία.
Πριν τον αγώνα του Στέφανου, ο Μιχάλης Περβολαράκης ηττήθηκε από τον Τζον Μίλμαν και έτσι όλα θα κριθούν στο διπλό ανάμεσα στα ζευγάρια Τσιτσιπάς/Περβολαράκης – Πιρς/Σαβίλ.
O Τσιτσιπάς ξεκίνησε δυναμικά, πήρε το προβάδισμα με 4-2 και κατέκτησε το πρώτο σετ με 6-3 σε 38 λεπτά. Στο δεύτερο σετ ο Ντε Μινόρ έβαλε δύσκολα στον Έλληνα τενίστα, με τον Στέφανο να καταφέρνει να λυγίζει τον Αυστραλό στο 11ο game.
Ο Ντε Μινόρ προηγήθηκε τρεις φορές (2-1, 4-3, 5-4) αλλά η συνέχεια ανήκε στον Τσιτσιπά, ο οποίος ισοφάρισε, έκανε το 6-5 με μπρέικ και έφτασε στη νίκη με 7-5.
Stefanos the Great 💪
The Greek No.1 delivers for 🇬🇷 #TeamGreece and we’re off to a doubles decider 👀#GREAUS | #ATPCup pic.twitter.com/Uh3D0I9hd1
— ATPCup (@ATPCup) February 3, 2021
Stand and deliver Stefanos Tsitsipas 💥#GREAUS | #ATPCup pic.twitter.com/V0QUc5fqNd
— ATPCup (@ATPCup) February 3, 2021
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις