![Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε το ματς στο ΣΕΦ με 100% στις βολές](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/02/5236912-768x512.jpg)
Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε το ματς στο ΣΕΦ με 100% στις βολές
Απίθανο στατιστικό στο ντέρμπι «αιωνίων» για τον Παναθηναϊκό, με τους πράσινους να τελειώνουν το ματς με 25/25 βολές
Spotlight
-
Ούσα Βανς - Η Ινδοαμερικανίδα δικηγόρος έσπασε το καλούπι των «γυναικών περί τον Τραμπ»
-
Κτηματολόγιο: Πάνω από 400 επιθέσεις σε 5 μέρες, λέει το υπουργείο – «Σουρωτήρι για τους χάκερ», τονίζει ο ΣΥΡΙΖΑ
-
Εκατοντάδες ρατσιστικές ονομασίες φυτών αλλάζουν έπειτα από ιστορική ψηφοφορία
-
Τέλος η συνεργασία του ΟΠΕΚΑ με την εταιρεία που διέθετε τα σχολικά γεύματα στη Λαμία
Ο Παναθηναϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ, επικρατώντας με 88-77 και τον πήρε μαζί του ουσιαστικά εκτός οκτάδας, αφού πλέον ψάχνει θαύμα για να προκριθεί. Οι πράσινοι πανηγύρισαν μια δίκαιη νίκη κόντρα στον αιώνιο αντίπαλο, ενώ ήταν και απόλυτα συγκεντρωμένη στο παιχνίδι της.
Χαρακτηριστικό είναι το ποσοστό του Παναθηναϊκού στις βολές, όπου το τριφύλλι ολοκλήρωσε το ματς με το ασύλληπτο ποσοστό του 100%, αφού βάρεσε συνολικά 25 βολές και τις έβαλε όλες.
Αξίζει να σημειωθεί πως τις περισσότερες είχε ο Ντίνος Μήτογλου με 6/6, ενώ 5/5 είχε ο Άαρον Ουάιτ, με τους Μπέντιλ, Σαντ-Ρος και Μποχωρίδη να έχουν από 4/4 και τον Παπαγιάννη 2/2.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις