![Ναδάλ : Πρεμιέρα με άνετη επικράτηση στο Αυστραλιανό Όπεν](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/02/nadal_2_0.jpg)
Ναδάλ : Πρεμιέρα με άνετη επικράτηση στο Αυστραλιανό Όπεν
Ιδανικό ξεκίνημα πραγματοποίησε στο Αυστραλιανό Όπεν ο Ράφα Ναδάλ, συντρίβοντας τον Λάσλο Τζέρε με 3-0 (6-3, 6-4, 6-1), και προκρίθηκε στο δεύτερο γύρο της διοργάνωσης
Spotlight
-
«Ο Ερντογάν παρέχει όπλα και χρήματα στη Χαμάς» λέει το Ισραήλ - Η εικόνα που θα εξοργίσει τον Τούρκο πρόεδρο
-
Το νερό διχάζει - Αμερικανοί τουρίστες απορούν για την εμπορευματοποίησή του στην Ευρώπη: «Γιατί να το πληρώνω;»
-
Η επικεφαλής μάρκετινγκ του Tinder προξενεύει κόσμο έξω από τις εφαρμογές γνωριμιών
-
«Διάδρομοι ψυχρού αέρα» ως λύση στους καύσωνες;
Ο Ραφαέλ Ναδάλ νίκησε εύκολα τον Λάσλο Τζέρε με 3-0 (6-3, 6-4, 6-1) στην πρεμιέρα του στο Αυστραλιανό Όπεν και προκρίθηκε στο δεύτερο γύρο του τουρνουά.
Εκεί θα συναντήσει το νικητή του αγώνα Μο – Τροΐτσκι.
Αυτή ήταν η 15η φορά σε 16 συμμετοχές όπου ο ισπανός τενίστας περνά στη φάση των «64», πραγματοποιώντας και το πρώτο βήμα προς ένα ιστορικό ρεκόρ κατακτήσεων Grand Slam, θέλοντας να ξεπεράσει τον Ρότζερ Φέντερερ, με τον οποίον, μέχρι στιγμής, το μοιράζονται με 21 τίτλους.
Αξίζει να σημειωθεί ότι το Νο2 της παγκόσμιας κατάταξης βρίσκεται στο κάτω μέρος του ταμπλό, εκεί όπου βρίσκεται και ο Στέφανος Τσιτσιπάς, και ενδέχεται να συναντηθούν στα προημιτελικά της διοργάνωσης.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις