Επιστροφή στις νίκες για τη Σεντ Ετιέν! Με βασικό τον Παπέ Αμπού Σισέ οι «στεφανουά» κατάφεραν να πάρουν το πρώτο «τρίποντο» μετά από τρεις αγωνιστικές και να επικρατήσουν με 1-0 στην έδρα της Ανζέ.

Ο Σενεγαλέζος κεντρικός αμυντικός ήταν για ακόμη μία φορά ένας από τους καλύτερους της Σεντ Ετιέν, κρατώντας το μηδέν στην άμυνα, αγωνιζόμενος για 90 λεπτά. Παρότι η Σεντ Ετιέν είχε φάσεις στο πρώτο μέρος, δεν κατάφερε να βρει το γκολ, με το σκορ του ημιχρόνου να μένει στο 0-0.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το «χρυσό» στο 52ο λεπτό με τον Κάζρι. Ο Τυνήσιος μεσοεπιθετικός βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων και έγραψε το τελικό 1-0 για την ομάδα του Σισέ.

Μία πολύ σημαντική νίκη για τους «στεφανουά» που ξέφυγαν στους οχτώ βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη της Ligue 1.