Κυριακή 21 Ιουλίου 2024
Ο Σλίβκα «καθάρισε» για τον Απόλλωνα (1-0)

Με γκολ του Σλίβκα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Απόλλωνας Σμύρνης κατάφερε να πάρει τη νίκη και το «τρίποντο», επικρατώντας με 1-0 απέναντι στον Παναιτωλικό για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Super League.

Άνετος και ωραίος εν όψει πλέι αουτ! Ο Απόλλωνας Σμύρνης κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 του Παναιτωλικού στη Ριζούπολη και να κλείσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις υποχρεώσεις του στην κανονική διάρκεια της φετινής Super League.

Ένα «τρίποντο»… χρυσάφι για την «Ελαφρά Ταξιαρχία» που πηγαίνει στα πλέι άουτ σε πολύ καλή κατάσταση και ετοιμάζεται για το τελικό… σπριντ της παραμονής, με τις καλύτερες συνθήκες!

Το γκολ του Σλίβκα στο 63ο λεπτό, ήταν αρκετό για την ομάδα του Γιώργου Παράσχου, που ανέβηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας, έπιασε τον Ατρόμητο και ξέφυγε στο +9 από τη θέση των μπαράζ.

Σε δύσκολη θέση ο Παναιτωλικός, με την ομάδα του Δέλλα να γνωρίζει ακόμη μία ήττα και να τερματίζει στη 12η θέση της βαθμολογίας.

Επίσημο: Στην ΑΕΚ ο Λαμέλα

Παίκτης της ΑΕΚ με κάθε επισημότητα είναι ο Έρικ Λαμέλα, με τον Αργεντινό να υπογράφει για τα επόμενα τρία χρόνια.