![Μπόκα Τζούνιορς – Ρίβερ Πλέιτ: Ένα Superclasico που τα εί«Χ»ε όλα!](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/03/boca-river.jpg)
Μπόκα Τζούνιορς – Ρίβερ Πλέιτ: Ένα Superclasico που τα εί«Χ»ε όλα!
Ένα Superclasico με τα… όλα του! Γκολ, πάθος, ένταση, αποβολές, με τις Μπόκα Τζούνιορς και Ρίβερ Πλέιτ να έρχονται τελικά ισόπαλες με σκορ 1-1.
Spotlight
-
Καναδός υπήκοος έκανε επίθεση με μαχαίρι στο Ισραήλ - Τον σκότωσαν οι δυνάμεις ασφαλείας
-
Πήρε προθεσμία το ζευγάρι για τον θάνατο του 64χρονου στον Άγιο Πέτρο Κυνουρίας
-
Σκότωσε αδέσποτη γάτα επειδή μπήκε στην αυλή του - Συνελήφθη και θα πληρώσει και πρόστιμο 30.000 ευρώ
-
Αυτός είναι ο λόγος που δεν πρέπει να πίνετε νερό από τη βρύση του μπάνιου
Πάντα αυτό το ντέρμπι τραβάει τα βλέμματα όλου του ποδοσφαιρικού πλανήτη. Το Μπόκα Τζούνιορς – Ρίβερ Πλέιτ είναι ένα από τα κορυφαία (αν όχι το κορυφαίο του κόσμου) ντέρμπι στη Γη και πάντα προσφέρει συγκινήσεις. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν μεταξύ τους για μία ακόμη φορά χθες βράδυ, με το σπουδαίο ματς να λήγει 1-1.
Ένα αποτέλεσμα που πάντως αφήνει και τις δύο ομάδες δυσαρεστημένες. Ίσως λίγο περισσότερο, τον σύλλογο των «εκατομμυριούχων», ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο ειδικά είχε εξαιρετικές ευκαιρίες για να πάρει κάτι περισσότερο, στο άδειο, από φιλάθλους «Μπομπονέρα».
Η ομάδα του Μιγκέλ Ρούσο κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο με πλεονέκτημα χάρη στο γκολ-πέναλτι του Βίγια (41 ‘). 1-0 για την Μπόκα.
Αλλά η Ρίβερ Πλέιτ ισοφάρισε στο β’ μέρος με μια υπέροχη κεφαλιά από τον Παλαβεσίνο (67′). Αμφότερες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες, λόγω των αποβολών των Ζαμπράνο (Μπόκα/69’) και Κάσκο (Ρίβερ/79’).
Όλα λοιπόν τα είχε το ντέρμπι, εκτός από… νικητή!
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις