![Διαμαντίδης και Παπαλουκάς...και «βάλτο αγόρι μου» στο σποτ για τους εμβολιασμούς](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/03/Καταγραφή-53.jpg)
Διαμαντίδης και Παπαλουκάς…και «βάλτο αγόρι μου» στο σποτ για τους εμβολιασμούς
Ευχαριστούμε τον Δ. Διαμαντίδη και τον Θ. Παπαλουκά για τη συμμετοχή τους στο σποτ του Υπ. Υγείας», έγραψε χαρακτηριστικά στην ανάρτησή με την οποία συνόδεψε το video ο Βασίλης Κικίλιας.
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πορτοκαλί συναγερμός για φωτιές σε μεγάλο μέρος της χώρας – Ο χάρτης της Πολιτικής Προστασίας
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Πέρασαν δεκαέξι χρόνια από το βράδυ εκείνο στο Βελιγράδι, όταν ο Δημήτρης Διαμαντίδης «εκτέλεσε» τη Γαλλία και η Εθνική μας ομάδα πέρασε στον τελικό του Ευρωμπάσκετ. Το νικητήριο αυτό καλάθι και η φράση «βάλτο αγόρι» ξεχωρίζει στο νέο σποτάκι του υπουργείου Υγείας για τους εμβολιασμούς ενάντια στον κοροναϊό.
Πρωταγωνιστές; Φυσικά ο Δημήτρης Διαμαντίδης και ο Θοδωρής Παπαλουκάς που τονίζει ότι λίγο πριν το τέλος της πανδημίας η μπάλα είναι στα χέρια όλων μας.
Θα βάλουμε το τελευταίο σουτ που χαρίζει τη νίκη -ακούγεται από τον Δημήτρη Διαμαντίδη ενώ ο Θοδωρής Παπαλουκάς, τονίζει πως μπορεί να έχεις κάνει σωστά τα πάντα για 39 λεπτά (σ.σ 40 έχει ένας αγώνας μπάσκετ) αλλά αν κάνει λάθος την τελευταία στιγμή θα χαθούν όλα και προτρέπει τον κόσμο να τηρήσει τα μέτρα μέχρι να προχωρήσει κι άλλο ο εμβολιασμός και να νικηθεί η πανδημία.
«Κάθε μεγάλος αγώνας κρίνεται στο τέλος. Συνεχίζουμε την προσπάθεια.
Τηρούμε τα μέτρα ατομικής προστασίας καθώς προχωράει ο εμβολιασμός μέχρι να χτίσουμε την ανοσία του πληθυσμού. Ευχαριστούμε τον Δ. Διαμαντίδη και τον Θ. Παπαλουκά για τη συμμετοχή τους στο σποτ του Υπ. Υγείας», έγραψε χαρακτηριστικά στην ανάρτησή με την οποία συνόδεψε το video ο Βασίλης Κικίλιας.
Κάθε μεγάλος αγώνας κρίνεται στο τέλος. Συνεχίζουμε την προσπάθεια.
Τηρούμε τα μέτρα ατομικής προστασίας καθώς προχωράει ο εμβολιασμός μέχρι να χτίσουμε την ανοσία του πληθυσμού. Ευχαριστούμε τον Δ. Διαμαντίδη & τον Θ. Παπαλουκά για τη συμμετοχή τους στο σποτ του Υπ. Υγείας. pic.twitter.com/Z6vxV2ISVo— Vassilis Kikilias (@Vkikilias) March 19, 2021
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις