![Τα υποβρύχια «Γλαύκος» και Πρωτεύς» στο Ναύσταθμο Σαλαμίνας επισκέφτηκε ο Στεφανής](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/03/stefanisypovrixia.jpeg)
Τα υποβρύχια «Γλαύκος» και Πρωτεύς» στο Ναύσταθμο Σαλαμίνας επισκέφτηκε ο Στεφανής
Η επίσκεψη του κ. Στεφανή πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των ενεργειών που υλοποιούνται αυτή την περίοδο για την ίδρυση του ψηφιακού κέντρου θαλάσσιας ισχύος.
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Τα υποβρύχια «Γλαύκος» και Πρωτεύς» στο Ναύσταθμο Σαλαμίνας επισκέφτηκε σήμερα ο υφυπουργός Άμυνας Αλκιβιάδης Στεφανής.
Ψηφιακό κέντρο θαλάσσιας ισχύος
Η επίσκεψη του κ. Στεφανή πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των ενεργειών που υλοποιούνται αυτή την περίοδο για την ίδρυση του ψηφιακού κέντρου θαλάσσιας ισχύος.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του υπουργείου Άμυνας έχει ως εξής:
Τον υφυπουργό Εθνικής Άμυνας συνόδευσαν ο σύμβουλος του προέδρου της κυβέρνησης Ιωάννης Ζερβάκης, ο διοικητής της Διοίκησης Διοικητικής Μέριμνας Ναυτικού αντιναύαρχος Γεώργιος Νικόλαος Μπαμπλένης, ο υπαρχηγός ΓΕΝ υποναύαρχος Γεώργιος Καμπουράκης καθώς και εκπρόσωπος της αστικής μη κερδοσκοπικής εταιρείας «Κύκλωψ», η οποία πραγματοποιεί δωρεά για τη δημιουργία του πολυχώρου του ψηφιακού κέντρου θαλάσσιας ισχύος.
«Ο Υφυπουργός Εθνικής Άμυνας Αλκιβιάδης Στεφανής, την Τρίτη 23 Μαρτίου 2021, μετέβη τον Ναύσταθμο Σαλαμίνας, όπου επισκέφθηκε τα Υποβρύχια (Υ/Β) «ΓΛΑΥΚΟΣ» και «ΠΡΩΤΕΥΣ», στο πλαίσιο των ενεργειών που υλοποιούνται για την ίδρυση του Ψηφιακού Κέντρου Θαλάσσιας Ισχύος «ΟΔΥΣΣΕΥΣ».
»Τον Υφυπουργό Εθνικής Άμυνας συνόδευε ο σύμβουλος του Προέδρου της Κυβέρνησης κ. Ιωάννης Ζερβάκης, ο Διοικητής της Διοίκησης Διοικητικής Μέριμνας Ναυτικού Αντιναύαρχος (Μ) Γεώργιος Νικόλαος Μπαμπλένης ΠΝ, ο Υπαρχηγός ΓΕΝ Υποναύαρχος Γεώργιος Καμπουράκης ΠΝ, καθώς και εκπρόσωπος της Αστικής μη Κερδοσκοπικής Εταιρείας (ΑμΚΕ) «ΚΥΚΛΩΨ», η οποία πραγματοποιεί δωρεά για τη δημιουργία του πολυχώρου αυτού».
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/03/stefanis-600x489.jpeg)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις