![Η «Ολυμπιακή Πολιτεία» και η απάντηση για τον χώρο στο ΣΕΦ](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/05/SEF-768x431.jpg)
Η «Ολυμπιακή Πολιτεία» και η απάντηση για τον χώρο στο ΣΕΦ
Η διοίκηση του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας υποδέχθηκε με χαρά τις δηλώσεις του Δημάρχου Πειραιά, Γιάννη Μώραλη και στέκεται αρωγός στην κατασκευή του νέου κολυμβητηρίου, που θα στεγάσει τις ομάδες πόλο του Ολυμπιακού.
Spotlight
-
Έξι νεκροί σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου - Η ουσία στα φλιτζάνια και το ενδεχόμενο αυτοκτονίας
-
Οι συγκλίσεις του προοδευτικού χώρου από το 1963 έως σήμερα
-
Αστροναύτης επέστρεψε από το Διάστημα, συγκλονισμένος με αυτό που «δεν έπρεπε να αντικρίσει»
-
Γιατί η Αθηνά Ωνάση δεν έρχεται ποτέ στην Ελλάδα
Αρωγός στην εξεύρεση της καλύτερης δυνατής λύσης για την στέγαση των ομάδων υγρού στίβου του Ολυμπιακού στέκεται η διοίκηση του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας, η οποία υποδέχθηκε με χαρά τις δηλώσεις του Δημάρχου Πειραιά, Γιάννη Μώραλη, για κατασκευή νέου κολυμβητηρίου.
Αναλυτικά το Δελτίο Τύπου:
Σε συνέχεια της συνέντευξης του Δημάρχου Πειραιά, κ. Γιάννη Μώραλη, στην εφημερίδα «Το Φως των Σπορ», η Διοίκηση του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας υποδέχεται με χαρά την πρόκριση του Σταδίου ως ιδανικής τοποθεσίας για την κατασκευή του νέου κολυμβητηρίου.
Επισημαίνεται ότι στην -προ ολίγων μηνών- παρουσίαση του στρατηγικού σχεδίου ανάπτυξης (master plan) του Σ.Ε.Φ., το νέο σύγχρονο κολυμβητήριο προτεραιοποιήθηκε στην επικείμενη αναβάθμιση των αθλητικών υποδομών του Σταδίου.
Το νέο κολυμβητήριο θα είναι προϊόν της αγαστής συνεργασίας και συνεννόησης με όλους τους εμπλεκόμενους φορείς, που, από την πρώτη στιγμή, η Διοίκηση του Σταδίου έχει επιδιώξει.
Τέλος, επανεπιβεβαιώνει την πρόθεση της να σταθεί αρωγός στην εξεύρεσή της καλύτερης δυνατής λύσης για τη νέα στέγη των ομάδων υγρού στίβου του Ολυμπιακού.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις