![Ηλεία: Σάλος από ρατσιστική ανάρτηση φιλοχρυσαυγίτη δημοτικού υπαλλήλου](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/05/img_0065.jpg)
Ηλεία: Σάλος από ρατσιστική ανάρτηση φιλοχρυσαυγίτη δημοτικού υπαλλήλου
Ο δημοτικός υπάλληλος στο παρελθόν είχε φωτογραφηθεί με μέλη της Χρυσής Αυγής, την εποχή που η δίκη της εγκληματικής οργάνωσης βρισκόταν ακόμα σε εξέλιξη.
Spotlight
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Το «είπε και το έκανε» η Ινταλγκό - «Βούτηξε» στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός
-
Νέο έκτακτο δελτίο από την ΕΜΥ - Καύσωνας τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή
-
Έξι νεκροί σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου - Η ουσία στα φλιτζάνια και το ενδεχόμενο αυτοκτονίας
Αντιδράσεις έχει προκαλέσει στην Ηλεία η ρατσιστική ανάρτηση που έκανε ένας δημοτικός υπάλληλος, προϊστάμενος υπηρεσίας του δήμου, μετά την αποκάλυψη ότι πάνω από δέκα μετανάστες που μεταφέρθηκαν πρόσφατα από την Καλαμάτα στο κέντρο φιλοξενίας Σύρων Προσφύγων στην Μυρσίνη Ηλείας βρέθηκαν θετικοί στον κοροναϊό.
Όπως αναφέρει το apokalypseis.com, πρόκειται για τον δημοτικό υπάλληλο Ευστάθιο Πανταζή, ο οποίος στο παρελθόν είχε φωτογραφηθεί με μέλη της Χρυσής Αυγής, την εποχή που η δίκη της εγκληματικής οργάνωσης βρισκόταν ακόμα σε εξέλιξη.
Η φωτογραφία αυτή μάλιστα, βρίσκεται ακόμη αναρτημένη στην επίσημη ιστοσελίδα του παραρτήματος της Χ.Α. στην Ηλεία.
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/05/fgfsgsfgsfgsf-600x434.jpg)
Στην ρατσιστική ανάρτησή του ο εν λόγω δημοτικός σύμβουλος επιτίθεται κατά του προέδρου της Τοπικής Κοινότητας Μυρσίνης επειδή -όπως γράφει- «ανεχόταν τόσα χρόνια την λειτουργία της συγκεκριμένης δομής με τους λαθρομετανάστες που βρώμισαν την θάλασσα και την περιοχή».
Η επίμαχη ανάρτηση του υπαλλήλου του δήμου Ανδραβίδας Κυλλήνης
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/05/dfdfdafdafad-498x600.jpg)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις