![Δημήτρης Σκαρμούτσος: «Ο κόσμος βγαίνει. Θετική η εικόνα στην εστίαση»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/05/dimitris-skarmoutsos.jpg)
Δημήτρης Σκαρμούτσος: «Ο κόσμος βγαίνει. Θετική η εικόνα στην εστίαση»
Για την μέχρι τώρα πορεία της εστίασης μίλησε ο γνωστός σεφ.
Spotlight
-
Πανικός στην Καστοριά - Αρκούδα έκοβε βόλτες στο κέντρο του Άργους Ορεστικού
-
«Visa express»: Οικονομική ανάσα στο Αιγαίο από τον τουρκικό τουρισμό
-
Η Χέιλι Τζέιντ αποκαλύπτει ένα από τα πιο δύσκολα πράγματα που έζησε μεγαλώνοντας ως η κόρη του Έμινεμ
-
Συντάξεις – αναδρομικά: Νέος γύρος επανυπολογισμών με μπόνους έως 5.000 ευρώ
Για την μέχρι τώρα πορεία της εστίασης και την επιστροφή των πελατών μίλησε στο LIVE NEWS ο σεφ Δημήτρης Σκαρμούτσος.
«Ο κόσμος βγαίνει, θέλει να βγει έξω. Υπάρχει πληρότητα στα εστιατόρια της Αθήνας και είναι μοιρασμένη, υπάρχει πληρότητα όλες τις ημέρες, όχι μόνο το Σαββατοκύριακο» σημείωσε ο κ. Σκαρμούτσος για την πορεία της εστίασης μετά την επαναλειτουργία της, σημειώνοντας πως από τα μέχρι τώρα στοιχεία φαίνεται πως οι πολίτες ξοδεύουν και λίγα περισσότερα χρήματα από πριν το lockdown.
Αναφορικά με τα υγειονομικά πρωτόκολλα που ακολουθούνται, ο γνωστός σεφ υπογράμμισε πως έχουν ξεπεραστεί τα όποια προβλήματα υπήρχαν.
«Όλα ακολουθούνται, είμαστε πάρα πολύ οργανωμένοι. Γενικώς η εστίαση περίμενε το άνοιγμα πάρα πολύ καιρό και οργανωθήκαμε πάρα πολύ γρήγορα, γιατί το να κλείσεις τώρα με κάποια κρούσματα είναι κακό» τόνισε ο κ. Σκαρμούτσος, προσθέτοντας ότι οι πελάτες αρχίζουν να χαλαρώνουν, κάτι που φοβίζει τους ανθρώπους της εστίασης.
«Παρ’ όλα αυτά είμαστε εκεί να τους υπενθυμίζουμε ότι τα κρούσματα μειώνονται με αργούς ρυθμούς και πως πρέπει να τηρούνται οι αποστάσεις και τα μέτρα που ισχύουν» υπογράμμισε ο Δημήτρης Σκαρμούτσος.
«Αν με ρωτούσατε πριν ένα μήνα, θα βλέπατε ότι ήμουν και γω σε απόγνωση, όμως όλα δείχνουν ότι θα πάει καλά το καλοκαίρι, τα μηνύματα που έρχονται είναι πολύ θετικά» συμπλήρωσε ο γνωστός σεφ.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις