Δευτέρα 07 Οκτωβρίου 2024
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Εντυπωσιακό πλασέ του Εμβιλά και 1-1 (vid)

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε τον ΠΑΟΚ με την έναρξη του δεύτερου μέρους, με ένα τρομερό πλασέ στην κίνηση από τον Γιαν Εμβιλά.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το δεύτερο ημίχρονο στον τελικό του Κυπέλλου κόντρα στον ΠΑΟΚ, καθώς στο 50ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσια με ένα πανέμορφο γκολ του Γιαν Εμβιλά.

Πιο συγκεκριμένα, οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν κόρνερ μετά από προσπάθεια του Μπουχαλάκη και ο Φορτούνης, που πέρασε με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου στο ματς, σέρβιρε στον Γάλλο μέσο, ο οποίος με ένα εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση μέσα από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη κάνοντας το 1-1.