![Η ΠτΔ αποσύρει την αιγίδα της από το συνέδριο της «Γονιμότητας»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/06/Screenshot_11_0.jpg)
Η ΠτΔ αποσύρει την αιγίδα της από το συνέδριο της «Γονιμότητας»
Μεταξύ των επικρίσεων στο διαδίκτυο, και αυτή της δημοφιλούς τραγουδίστριας Καίτης Γαρμπής
Spotlight
-
Εφτά χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου - Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
-
Καυγάς Γεωργιάδη - Πολάκη στη Βουλή: «Τέτοιος δειλός ήσουν πάντα, φύγε, ουστ» - «Να ανακαλέσεις»
-
Τελείωσε το παραμύθι για πρίγκιπα Χάρι και Μέγκαν Μαρκλ
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
Μετά τον σάλο και τα αρνητικά σχόλια για σεξισμό που προκάλεσε προωθητικό βίντεο για επικείμενο συνέδριο για τη γονιμότητα που θα διεξαχθεί στα Γιάννενα με πλήθος ομιλητών η πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου απέσυρε την αιγίδα της από το το «1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Γονιμότητας και Αναπαραγωγικής Αυτονομίας: Όρια και Επιλογές.
Νωρίτερα, είχε ανακοινωθεί ότι και η ΕΡΤ και το ΑΠΕ αποσύρονται από χορηγοί επικοινωνίας.
Στο διαδίκτυο τις τελευταίες ώρες έχει δημιουργηθεί κύμα αντιδράσεων μετά την παρουσίαση του προωθητικού βίντεο, το οποίο και αποσύρθηκε από τα social media.
Μεταξύ των επικρίσεων στο διαδίκτυο, και αυτή της δημοφιλούς τραγουδίστριας Καίτης Γαρμπής, στην οποία πριν από λίγο καιρό είχε ζητηθεί να απευθύνει πρόσκληση για το συνέδριο. Η κα Γαρμπή εμφανίστηκε εξοργισμένη με το προωθητικό βίντεο, και ανακοίνωσε ότι αποσύρει την στήριξή της.
#συνεδριο pic.twitter.com/rzD1YTXpKL
— Καίτη Γαρμπή (@KaitiGarbi) June 12, 2021
Μου ζητήθηκε να στηρίξω τον αγώνα κατά της υπογεννητικότητας στην πατρίδα μας και το έκανα με μεγάλη χαρά…Όμως δε συναινώ καθόλου με το σποτ που προβλήθηκε και αποσύρω τη συμμετοχή μου… #συνεδριο
— g.goudaras (@GGoudaras) June 12, 2021
Θέλω να δηλώσω κι εγω δημόσια πως δεν συμφωνώ καθόλου με το σποτ το οποίο κυκλοφόρησε για το #συνεδριο υπογονιμοτητας..Καθε γυναίκα οφείλει να ορίζει το σώμα,τη ζωή και την ψυχή της όπως εκείνη θέλει..
Αποσύρω τη στήριξη μου και δεν θέλω να έχω καμία συμμετοχή..— NataliKakkava (@KakkavaNatali) June 12, 2021
Επειδή με ρωτάτε, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι το video για το συνέδριο γονιμότητας, με βρίσκει ΚΑΘΕΤΑ αντίθετη ως γυναίκα και ως σύμβουλο ψυχικής υγείας. Η άποψή μου έχει αποτυπωθεί δημοσίως, στο παρακάτω post IG με αφορμή τη γιορτή της μητέρας στις 9/5/21 #συνέδριο #γονιμότητα pic.twitter.com/076d2hnw44
— Ράνια Θρασκιά (@raniathraskia) June 12, 2021
Μου ζητήθηκε να στηρίξω τον αγώνα κατά της υπογεννητικότητας στην πατρίδα μας και το έκανα με μεγάλη χαρά…Όμως δε συναινώ καθόλου με το σποτ που προβλήθηκε και αποσύρω τη συμμετοχή μου… #συνεδριο
— g.goudaras (@GGoudaras) June 12, 2021
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις