Κυριακή 18 Αυγούστου 2024
Απίστευτο ματς στη Βουδαπέστη: Ισοφάρισαν σε 3-3 οι Ελβετοί! (vids)

Με δύο γκολ σε 9 λεπτά η Ελβετία ισοφάρισε σε 3-3 το παιχνίδι με την Γαλλία και το έστειλε στην παράταση.

Ματσάρα στη Βουδαπέστη, με την Ελβετία να σκοράρει δύο γκολ στο 81’ και στο 90’ και να ισοφαρίζει σε 3-3 το παιχνίδι με την Γαλλία για τους 16 του Euro 2020.

Στο 81’ ο Εμπαμπού έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Σεφέροβιτς με το δεύτερο γκολ του στην αναμέτρηση μείωσε σε 3-2.

Στο 90’ ο Γκαβράνοβιτς άδειασε τον Κιμπεμπέ και με τρομερό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γιορίς για το 3-3.