Συναυλία για τα παιδιά της Εταιρείας Προστασίας Ανηλίκων Πειραιά
Τα παιδιά του Καλού Ποιμένα είχαν την ευκαιρία να ακούσουν και να μάθουν από τους μουσικούς της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου, πληροφορίες για τα μουσικά όργανα και τους ήχους τους.
Spotlight
-
Αποκάλυψη in: Φωτογραφίες του 54χρονου τοπογράφου και του σημείου της δολοφονίας στο Ψυχικό είχε στο κινητό του ο 44χρονος
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Πειραιά, πραγματοποίησε χθες μια ξεχωριστή συναυλία εκπαιδευτικού χαρακτήρα, για τα παιδιά που φιλοξενούνται στην Εταιρεία Προστασίας Ανηλίκων Πειραιά «Ο Καλός Ποιμήν».
Τα παιδιά του Καλού Ποιμένα είχαν την ευκαιρία να ακούσουν και να μάθουν από τους μουσικούς της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου, πληροφορίες για τα μουσικά όργανα και τους ήχους τους.
Τη συναυλία που επιμελήθηκε και διηύθυνε ο αρχιμουσικός της Φιλαρμονικής Ορχήστρας κ. Σέργιος Μαγιάτης, παρακολούθησαν και ο Πρόεδρος του Δ.Σ. του Καλού Ποιμένα, Αντιεισαγγελέας Εφετών Πειραιά κ. Νικόλαος Ποιμενίδης και η Διευθύντρια κα Αγγελική Κουζούμη.
Στην εκδήλωση τηρήθηκαν όλα τα μέτρα προστασίας για την αποφυγή διασποράς του covid-19.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις