Πρόκριση στα ημιτελικά για την Ντουντουνάκη
Η Άννα Ντουντουνάκη προκρίθηκε στα ημιτελικά των 100μ. πεταλούδα, παίρνοντας τη 13η θέση στη γενική κατάταξη.
Spotlight
-
Το «είπε και το έκανε» η Ινταλγκό - «Βούτηξε» στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός
-
Νέο έκτακτο δελτίο από την ΕΜΥ - Καύσωνας τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή
-
Όταν o Τραμπ αρνήθηκε να ανοίξει τα αρχεία της δολοφονίας... Κένεντι
-
Έξι νεκροί σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου - Η ουσία στα φλιτζάνια και το ενδεχόμενο αυτοκτονίας
Στους ημιτελικούς των 100μ. πεταλούδα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο προκρίθηκε η Άννα Ντουντουνάκη. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια Ευρώπης τερμάτισε τέταρτη στην πέμπτη και τελευταία προκριματική σειρά του αγωνίσματος με 57.75 και κατετάγη 13η στο σύνολο, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τους ημιτελικούς, που θα γίνουν τα ξημερώματα της Κυριακής (25/7, 04:50 ώρα Ελλάδας).
Την κορυφαία επίδοση των προκριματικών σημείωσαν η Κινέζα Γιουφέι Ζανγκ και η Αυστραλή Εμα ΜακΚίον με 55.82, ενώ η Σουηδή Ολυμπιονίκης Σάρα Σιέστρεμ, που μέχρι τελευταία στιγμή ήταν αμφίβολη η συμμετοχή της λόγω του τραυματισμού της στον αγκώνα, πέρασε τρίτη με 56.18, ακολουθούμενη από τη 18χρονη Αμερικανίδα Τόρι Χασκ (56.29).
Η Ντουντουνάκη έρχεται με φόρα στους Ολυμπιακούς Αγώνες, καθώς τον Μάρτιο αναδείχθηκε Πρωταθλήτρια Ευρώπης στην Βουδαπέστη στο ίδιο αγώνισμα, σημειώνοντας μάλιστα και Πανελλήνιο ρεκόρ με 57,37.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις