![Σάκκαρη – Κονταβέιτ 2-0: Εύκολα στον 2ο γύρο η Σάκκαρη](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/07/Untitled-4.jpg)
Σάκκαρη – Κονταβέιτ 2-0: Εύκολα στον 2ο γύρο η Σάκκαρη
Χωρίς να αντιμετωπίσει προβλήματα, η Μαρία Σάκκαρη επικράτησε εύκολα με 2-0 (7-5 ,6-2) σετ της Ανέτ Κονταβέιτ και έκλεισε θέση για τον 2ο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά, όπου θα βρει μπροστά της την Νίνα Στογιάνοβιτς από την Σερβία.
Spotlight
-
Πορτοκαλί συναγερμός για φωτιές σε μεγάλο μέρος της χώρας – Ο χάρτης της Πολιτικής Προστασίας
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
-
Τα ανάπηρα ζώα μπορούν να ζήσουν μια ζωή με αξιοπρέπεια – Τα ειδικά σχεδιασμένα αμαξίδια
-
Στο νοσοκομείο 17χρονος έπειτα από επίθεση εναντίον του με αιχμηρό αντικείμενο
Άνετη και ωραία η Μαρία Σάκκαρη, έκανε το καθήκον της, επικράτησε με 2-0 σετ (7-5 ,6-2) της Ανέτ Κονταβέιτ και έκλεισε θέση για τον 2ο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά τένις, όπου θα βρει μπροστά της την Νίνα Στογιάνοβιτς από την Σερβία.
Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού που κράτησε για 90 λεπτά, η Ελληνίδα τενίστρια δεν χρειάστηκε να φορτσάρει, καθώς άφησε πίσω της νωρίς το κακό της ξεκίνημα, πήρε μπρος και προκρίθηκε εν τέλει εύκολα στον δεύτερο γύρο.
Παρότι, η Κονταβέιτ μπήκε καλύτερα και κατάφερε μάλιστα να κάνει και μπρέικ, η Σάκκαρη βρήκε άμεσα τα πατήματα της και δεν κοίταξε ποτέ ξανά πίσω, κλείνοντας το πρώτο σετ υπέρ της με 7-5. Το δεύτερο σετ αποδείχθηκε ωστόσο εύκολη υπόθεση για την Ελληνίδα τενίστρια που τελείωσε άμεσα και έκλεισε τη θέση της στον 2ο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά, όπου θα βρει μπροστά της την Νίνα Στογιάνοβιτς από την Σερβία.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις