![Στέφανος Ντούσκος - Αυτό είναι το κορίτσι που του έχει κλέψει την καρδιά](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/08/ntouskos-e1628499582536.jpg)
Στέφανος Ντούσκος – Αυτό είναι το κορίτσι που του έχει κλέψει την καρδιά
Είναι επίσης επαγγελματίας αθλήτρια και ασχολείται με την κωπηλασία. Δείτε την τρυφερή ανάρτηση που έκανε για τον χρυσό Ολυμπιονίκη.
Spotlight
-
Η απόπειρα δολοφονίας κατά του Τραμπ προκαλεί φόβο στην Ευρώπη
-
Τα σκουπίδια που συσσωρεύονται στη Γάζα επιδεινώνουν τα δεινά του πολέμου - «Η μυρωδιά μάς σκοτώνει»
-
Την εκβίασαν με βίντεο όπου ήταν γυμνή και όταν δεν τους πλήρωσε την εκδικήθηκαν
-
Natalie Portman: Πώς η Rihanna με δύο μόλις λέξεις την βοήθησε να ξεπεράσει το διαζύγιό της
Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε την Παρασκευή 30 Ιουλίου ο Στέφανος Ντούσκος. Ο 24χρονος κατέκτησε την πρώτη θέση στο μονό σκιφ ανδρών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο και συγκινημένος άκουσε τον εθνικό ύμνο, ύστερα από μια μακροχρόνια πορεία γεμάτη από άπειρες ώρες προπονήσεων και πολλών θυσιών.
Ο Έλληνας κωπηλάτης για να φτάσει στην κορυφή του κόσμου είχε την αμέριστη στήριξη της οικογένειάς του αλλά και της συντρόφου του Ευαγγελίας Αναστασιάδου.
Η προσήλωσή του στην κωπηλασία είναι πολύ μεγάλη, όμως στην καρδιά του έχει χώρο για την αγαπημένη του Ευαγγελία. Η αγάπη τους για το συγκεκριμένο άθλημα τούς έφερε κοντά και κατάφεραν να δημιουργήσουν μια δυνατή σχέση παρά το δύσκολο προπονητικό πρόγραμμα, γεμάτο πολύωρες προπονήσεις και αγώνες, που έχει ο καθένας τους.
Η Ευαγγελία είναι 18 χρονών και είναι κωπηλάτρια του σωματείου Ν.Ο. Καστοριάς. Μάλιστα, γράφει τη δική της διαδρομή στο χώρο του αθλητισμού. Συμμετέχει σε αγώνες και μετρά πολλές διακρίσεις. Φέτος η νεαρή κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο σκιφ ελαφρών βαρών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος κάτω των 23 του 2020 στο Ντούισμπουργκ.
View this post on Instagram
Η 18χρονη ένιωσε μεγάλη υπερηφάνεια όταν ο Στέφανος κατέκτησε το μετάλλιο και έκανε μια τρυφερή ανάρτηση στον προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram.
«Κοιτάζω ώρες αυτή τη φωτογραφία κι όμως δεν θα έχω ποτέ αρκετά λόγια για να περιγράψω το πώς νιώθω. Γιατί δεν είναι θαύμα, ούτε ευκαιρία, ούτε τύχη όπως θα έλεγαν κάποιοι. Είναι σκληρή δουλειά, θέληση και κουράγιο. Και μιλάω γι’ αυτή τη θέληση που όσες φορές κι αν πέσεις θα σηκωθείς, γιατί ξέρεις πως μια μέρα θα τα καταφέρεις και ήρθε η μέρα. Το μόνο που θα άλλαζα θα ήταν να μπορούσα να είμαι εκεί για να σου κάνω τη μεγαλύτερη αγκαλιά του κόσμου και ας μην ήταν αρκετή. Είσαι στην κορυφή του κόσμου και παραμένεις ο ίδιος άνθρωπος», έγραψε χαρακτηριστικά.
View this post on Instagram
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις