![Σκηνές απείρου κάλλους - Ο Μπέος μοίρασε κόλλυβα στο δημοτικό συμβούλιο](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/09/a-538.jpg)
Σκηνές απείρου κάλλους – Ο Μπέος μοίρασε κόλλυβα στο δημοτικό συμβούλιο
Με τις εικόνες μιας αίθουσας - αρένας, με υβριστικούς χαρακτηρισμούς και σεξιστικά σχόλια, να είναι ακόμη νωπές, ο κ. Μπέος έδωσε νέο ρεσιτάλ, αυτή τη φορά μοιράζοντας... κόλλυβα, παραδίδοντας μαθήματα ορθής πολιτικής συμπεριφοράς
Spotlight
-
Θετικός στον κορονοϊό ο Μπάιντεν - Η ανακοίνωση του Λευκού Οίκου
-
Ο «λόγος του βασιλιά» στη βουλή - Η εντυπωσιακή τελετή και οι δεσμεύσεις Στάρμερ δια στόματος Καρόλου
-
Εκλογές στις ΗΠΑ: Ο Τραμπ διάλεξε μια μινιατούρα του εαυτού του
-
Ετοιμάζεστε να κάνετε διακοπές με τον σκύλο σας; - Προετοιμαστείτε κατάλληλα για να περάσετε φίνα!
Σκηνές απείρου κάλλους εκτυλίχθηκαν για ακόμη μια φορά κατά τη διάρκεια συνεδρίασης του δημοτικού συμβουλίου Βόλου.
Πρωταγωνιστής; Μα ποιος άλλος; Φυσικά, ο δήμαρχος Αχιλλέας Μπέος.
Με τις εικόνες μιας αίθουσας – αρένας, με υβριστικούς χαρακτηρισμούς και σεξιστικά σχόλια, να είναι ακόμη νωπές, ο κ. Μπέος έδωσε νέο ρεσιτάλ, αυτή τη φορά μοιράζοντας… κόλλυβα, παραδίδοντας έτσι μαθήματα ορθής πολιτικής συμπεριφοράς.
Συγκεκριμένα, όπως μεταδίδουν τοπικά ΜΜΕ, κατόπιν εντολής του δημάρχου, υπάλληλος δήμου μοίρασε κεσεδάκια με κόλλυβα στους δημοτικούς συμβούλους της αντιπολίτευσης.
Ο Αχιλλέας Μπέος δοκίμασε τα κόλλυβα, όπως φαίνεται στο βίντεο που ακολουθεί, και στη συνέχεια απευθυνόμενος στους δημοτικούς συμβούλους της αντιπολίτευσης, είπε:
«Σήμερα, (οι σύμβουλοι της αντιπολίτευσης) πενθούν. Είχαν κηδεία το πρωί με τα εγκαίνια του πάρκινγκ της Φιλελλήνων, οπότε παρήγγειλαν κόλλυβα στον Στεφόπουλο. Αρκεί να τα πληρώσουν κ. Στεφόπουλε, ε; Να μην είναι τσαμπατζήδες…».
Απολαύστε τις σκηνές απείρου κάλλους
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις