Η Λειψία με πρωταγωνιστή τον Ενκουνκού (2 γκολ, 1 ασίστ) διέλυσε με σκορ 6-0 τη Χέρτα πετυχαίνοντας τη 2η νίκη της στην Bundesliga.

Εκτός από τον Ενκουνκού που πέτυχε τα δύο τέρματα (16′, 70′), στην ευρεία νίκη της Λειψίας συνέβαλαν επίσης οι Πόουλσεν (23′), Μούκιελε (45+3′), Φόρσμπεργκ (60′) και Χαϊνταρά (77′).

Σε άλλα ματς της 6ης αγωνιστικής της Bundesliga, σημαντική νίκη πέτυχε η Λεβερκούζεν με 1-0 επί της Μάιντζ (σκόρερ ο Βιρτζ στο 62′), με τις (ασπιρίνες) να ανεβαίνουν στη 2η θέση του πρωταθλήματος, ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησε η Ουνιόν Βερολίνου της Αρμίνια Μπίλεφελντ (σκόρερ ο Μπέρενς στο 88′!).

Τέλος στο αήττητο της Βόλφσμπουργκ έβαλε η Χόφενχαϊμ η οποία νίκησε 3-1 με ανατροπή (Κράμαριτς 45+2′, Μπαουμγκάρτνερ 74′, Καντεράμπεκ 82′ – Μπάκου 25′) και «σκαρφάλωσε» στους 8 βαθμούς. Στους 13 πόντους είναι οι «Λύκοι» και στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης και Κολωνία ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 16′ και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+6′) χάρη σε γκολ του Μπορέ.