Ο Τόμας Μουργκ ήταν ο παίκτης που μείωσε το σκορ σε 2-1 στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη, όμως το τέρμα του δεν ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ.

Μετά το τέλος του ματς, ο Αυστριακός μεσοεπιθετικός μίλησε για την εμφάνιση της ομάδας του και την ήττα και υποστήριξε ότι ο Ολυμπιακός ήταν αρκετά καλός για να εκμεταλλευτεί τα λάθη του ΠΑΟΚ και να φτάσει τελικά στη νίκη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Μετά το 1-0 δεν είχαμε σιγουριά, ούτε αυτοπεποίθηση. Κάναμε και δεύτερο λάθος, ήταν ένα μικρό σοκ για εμάς. Στο ημίχρονο μιλήσαμε, άλλαξε η εικόνα μας, κάναμε καλό δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν ήταν αρκετό.

Χάσαμε το ματς εξαιτίας του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός ήταν αρκετά καλός για να εκμεταλλευτεί τα λάθη μας. Πρέπει να διατηρούμε καλό επίπεδο σταθερότητας για 60′, 70′ ή 80 λεπτά σε ένα παιχνίδι, ώστε να παίρνουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε».