![Ιστορική πρόκριση για το Πανόραμα στο European Cup](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/10/w24-21163824723377747360590730846004047261880161788719n.jpg)
Ιστορική πρόκριση για το Πανόραμα στο European Cup
Την πιο γλυκιά του ήττα γνώρισε το Πανόραμα από την Αζεριόλ (27-23), καθώς προφύλαξε το +16 που είχε κερδίσει στο παιχνίδι και πήρε την πρόκριση για τον 3ο γύρο στο European Cup γυναικών.
Spotlight
-
Λαβράκια φοροδιαφυγής - «Κόκκινο» χτύπησε στο αυτόματο σύστημα εξπρές ελέγχων της ΑΑΔΕ
-
Μιχάλης Βιολάρης: Το νέο τραγούδι του «1974», για τα 50 χρόνια από την Τουρκική εισβολή στην Κύπρο
-
Ζέτα Μακρυπούλια: Οι εξωτικές διακοπές στην Κένυα μαζί με Μουτσινά και Κωνσταντινίδου
-
Στις κάλπες σήμερα οι πολίτες της Βενεζουέλα - Κρίσιμες οι εκλογές για το μέλλον της χώρας
Την ιστορική πρόκρισή του στον 3ο γύρο του European Cup χάντμπολ των γυναικών, πανηγύρισε το Πανόραμα.
Η ελληνική ομάδα εξαργύρωσε το +16 (37-21) του πρώτου αγώνα στον 2ο γύρο της διοργάνωσης με την Αζεριόλ από το Αζερμπαϊτζάν, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», και στη σημερινή ρεβάνς στο ίδιο γήπεδο δεν απογοητεύτηκε από την ήττα με 27-23, συνεχίζοντας το ευρωπαϊκό ταξίδι της.
Αζεριόλ (Γιανγκιλντίν): Α. Χασάνοβα, Μπαϊράμοβα 2, Αλίεβα, Σουκούροβα 0, Μπαρμπακάτζε 3, Ρ. Χασάνοβα 2, Σμάγκινα 4, Ιμπραΐμοβα 14, Γουσίμποβα 1, Σχαρίφοβα , Μ. Μουσάγεβα, Σ. Μουσάγεβα 1.
ΑΕΠ Πανόραμα (Χριστοδουλίδης): Κουτσιμάνη, Λιούκα 1, Εμμανουηλίδου 2, Γ. Παπαδοπουλου 1, Τσάρτσιου 1, Κυρικλίδου 1, Νταντίρα, Ασκεπίδου, Αμανατίδου 4, Κουκλοτίδου , Προκοπίδου 2, Ζενέλι 5, Καραβέλη 2, Κουλούρη 1, Αγν. Παπαδοπούλου 2.
Δίλεπτα: 7-2. Πέναλτι: 9/9 – 6/3
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις