![Νέος πρόεδρος της Superleague ο Μποροβήλος](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/10/5058721.jpg)
Νέος πρόεδρος της Superleague ο Μποροβήλος
Ο Γιώργος Μποροβήλος είναι και τυπικά ο νέος πρόεδρος της Superleague μέχρι το καλοκαίρι, μετά την παραίτηση του Λεωνίδα Μπουτσικάρη.
Spotlight
-
Αστροναύτης επέστρεψε από το Διάστημα, συγκλονισμένος με αυτό που «δεν έπρεπε να αντικρίσει»
-
Συρεγγέλα: Μία ειλικρινής συγγνώμη σημαίνει και διαγραφή του Πολάκη – Τι είπε στον Κασσελάκη
-
Τη συνέλαβαν τη μέρα του γάμου της για φόνο - Πόζαρε με το νυφικό και χειροπέδες
-
Πανικός στην Καστοριά - Αρκούδα έκοβε βόλτες στο κέντρο του Άργους Ορεστικού
Στη θέση του προέδρου της Super League μέχρι το προσεχές καλοκαίρι επιστρέφει ο Γιώργος Μποροβήλος, καθώς επισημοποιήθηκε η ανάληψη της προεδρίας της Λίγκας από τον πρόεδρο του Αστέρα Τρίπολης.
Μετά την παραίτηση του Λεωνίδα Μπουτσικάρη, ο Μποροβήλος ήταν ο μοναδικός για να τον διαδεχτεί, μιας και ο Μάκης Γκαγκάτσης δεν κατέβηκε ως υποψήφιος και όπως ήταν λογικό εκλέχθηκε παμψηφεί στο Δ.Σ. του Συνεταιρισμού.
Συνολικά ο Μποροβήλος πήρε 15 ψήφους, αφού εκτός από τις 14 ομάδες ψηφίστηκε και από τον εκπρόσωπο της ΕΠΟ. Ο ισχυρός άνδρας του Αστέρα Τρίπολης θα μείνει στην προεδρία της Λίγκας μέχρι το καλοκαίρι, επιστρέφοντας μάλιστα μετά από έξι χρόνια στη συγκεκριμένη θέση.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις