![Χαρακόπουλος - Μοναδική διέξοδος από το τούνελ ο εμβολιασμός](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/11/xarakopoulosekklisia.jpg)
Χαρακόπουλος – Μοναδική διέξοδος από το τούνελ ο εμβολιασμός
«Είναι, ευτύχημα, που η Εκκλησία της Ελλάδος και φωτισμένοι Ιεράρχες, όπως ο Μητροπολίτης Λαρίσης και Τυρνάβου, πρωτοστατούν σε αυτήν την εκστρατεία εμβολιασμού, που γίνεται σήμερα και εδώ στην Κοιλάδα με την κινητή μονάδα εμβολιασμού» ανέφερε ο βουλευτής Λάρισας της ΝΔ Μάξιμος Χαρακόπουλος
Spotlight
-
Εφτά χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου - Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
-
Καυγάς Γεωργιάδη - Πολάκη στη Βουλή: «Τέτοιος δειλός ήσουν πάντα, φύγε, ουστ» - «Να ανακαλέσεις»
-
Τελείωσε το παραμύθι για πρίγκιπα Χάρι και Μέγκαν Μαρκλ
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
«Όπως όλα δείχνουν βιώνουμε ένα νέο έντονο κύμα της πανδημίας, η οποία σε λίγο συμπληρώνει δύο χρόνια. Καθημερινώς δεκάδες συνάνθρωποί μας φεύγουν από τη ζωή, ενώ άλλοι παραμένουν διασωληνωμένοι. Σε αυτές τις συνθήκες ενός ιδιόμορφου πολέμου, δεν μπορεί να μπαίνουν ψευδοδιλήμματα ούτε να καλυπτόμαστε με υπεκφυγές. Μοναδική διέξοδος από το τούνελ αυτό είναι ο εμβολιασμός. Είναι, επομένως, ευτύχημα, που η Εκκλησία της Ελλάδος και φωτισμένοι Ιεράρχες, όπως ο Μητροπολίτης Λαρίσης και Τυρνάβου, πρωτοστατούν σε αυτήν την εκστρατεία εμβολιασμού, που γίνεται σήμερα και εδώ στην Κοιλάδα με την κινητή μονάδα εμβολιασμού».
Τα παραπάνω τόνισε ο γενικός γραμματέας της Διακοινοβουλευτικής Συνέλευσης Ορθοδοξίας (ΔΣΟ) Μάξιμος Χαρακόπουλος μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας και του αγιασμού που τέλεσε ο εφημέριος της Κοιλάδας π. Αδάμ.
Στην Κοιλάδα Λάρισας όπου μετά την λειτουργία και τον αγιασμό ακολούθησε εμβολιασμός έξω από την εκκλησία δεκάδων ενοριτών στην Κινητή Μονάδα Εμβολιασμού. Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία στη Μητρόπολη Λαρίσης και Τυρνάβου. @LARISSANETGR https://t.co/DaQkmrWAue pic.twitter.com/T6kd95mRUR
— Μάξιμος Χαρακόπουλος (@pantamaximos) November 7, 2021
Όπως σημειώνεται σε ανακοίνωση του γενικού γραμματέα της ΔΣΟ, στο προαύλιο χώρο του ναού υπήρχε κινητό συνεργείο εμβολιασμού, που έδινε τη δυνατότητα στους πιστούς να εμβολιαστούν.
Ο κ. Χαρακόπουλος εξέφρασε την ελπίδα ότι «με αίσθημα ατομικής ευθύνης αλλά και αληθινής έγνοιας για τον συνάνθρωπό μας όλοι θα σταθούμε στο ύψος των περιστάσεων και μαζί θα νικήσουμε αυτήν την μεγάλη δοκιμασία».
- Φωτιά στην Κορινθία: Σε ύφεση το πύρινο μέτωπο στο Σοφικό – «Θα χρειαστεί πολύ δουλειά μέχρι να σβήσει»
- Αποκάλυψη in: Βρέθηκαν φωτογραφίες του 54χρονου τοπογράφου και το σημείο της δολοφονίας, στο κινητό του 44χρονου συλληφθέντα
- Λύσσα: Πρωτοφανής επιδημία σε φώκιες της Νότιας Αφρικής – Επιθέσεις σε ανθρώπους
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις