![Η μεγάλη ώρα της Σάκκαρη](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/11/AP21250132235436-1.jpg)
Η μεγάλη ώρα της Σάκκαρη
Το πιο σημαντικό της ματς στα WTA Finals καλείται να δώσει η Μαρία Σάκκαρη
Spotlight
-
Η «απάντηση» της φον ντερ Λάιεν στην απόφαση του δικαστηρίου για τα εμβόλια του κορονοϊού
-
Καυγάς Γεωργιάδη - Πολάκη στη Βουλή: «Τέτοιος δειλός ήσουν πάντα, φύγε, ουστ» - «Να ανακαλέσεις»
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
Μόνο και μόνο η συμμετοχή της στα WTA Finals είναι ιστορική. Η Μαρία Σάκκαρη έγινε η πρώτη Ελληνίδα τενίστρια που συμμετέχει στο τουρνουά των κορυφαίων!
Στις 3:30 ξημερώματα Τρίτης (16/11) η Σάκκαρη έχει ραντεβού με την ιστορία. H πρωταθλήτριά μας θα αντιμετωπίσει την Αρίνα Σαμπαλένκα, με φόντο την πρόκριση στα ημιτελικά των WTA Finals.
Το συγκεκριμένο ματς είναι «τελικός». Με νίκη η Μαρία θα περάσει στους «4». Εκεί όπου ήδη βρίσκονται Μπαντόσα και Κόνταβεϊτ. Με ήττα αποχαιρετά. Τόσο απλά.
Αυτή τη στιγμή η Μαρία Σάκκαρη ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση του ομίλου της με τη Σαμπαλένκα, η οποία είναι και Νο1 του ταμπλό. Συνεπώς, πρόκειται για αγώνα «do or die» και για τις δύο.
Η Ελληνίδα αθλήτρια θέλει να «ξορκίσει τον κακό της δαίμονα», καθώς σε πέντε αναμετρήσεις με τη Λευκορωσίδα στο παρελθόν έχει μόλις μία νίκη και τέσσερις ήττες. Η μοναδική νίκη της Σάκκαρη επετεύχθη το 2019 στο Σινσινάτι. Έκτοτε, μετρά 4 σερί ήττες με τη Σαμπαλένκα.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις