Μπακς – Μάτζικ 117-108 – «Μυθικός» Γιάννης, οδηγεί τους Μπακς!
Με μία επική εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν με 117-108 των Ορλάντο Μάτζικ και ανέβηκαν στο 9-8.
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Ανεπανάληπτος Γιάννης Αντετοκούνμπο! Με τον Έλληνα σούπερ σταρ να κάνει «όργια» για ακόμη μία φορά, οι Μιλγουόκι Μπακς κατάφεραν να φτάσουν σε ακόμη μία νίκη, καθώς επικράτησαν με 117-108 των Ορλάντο Μάτζικ και ανέβηκαν στο 9-8, έχοντας θετικό ρεκόρ μετά από αρκετό καιρό.
Απίθανο double-double από τον Greek Freak που τελείωσε την αναμέτρηση με 32 πόντους, 20 ριμπάουντ και 5 ασίστ, πραγματοποιώντας άλλη μία σπουδαία εμφάνιση με τα «ελάφια». Πολύ καλός ο Πόρτις που μέτρησε 24 πόντους, ενώ σημαντικός ήταν και ο Άλεν που τελείωσε το ματς με 16 πόντους. 3 πόντοι και για τον Θανάση.
Τα «ελάφια» είχαν τον έλεγχο σε όλο το παιχνίδι και μάλιστα κατάφεραν να πάρουν μία διαφορά 25 πόντων, καθώς έκλεισαν την τρίτη περίοδο με σκορ 96-71! Οι Μάτζικ ωστόσο μπήκαν και πάλι στο παιχνίδι από το… πουθενά, έκαναν μερικά πολύ καλά σερί στο 4ο δωδεκάλεπτο και πίεσαν σε μεγάλο βαθμό τους Μπακς, οι οποίοι ωστόσο κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη παρά την κακή νοοτροπία που έδειξαν στο φινάλε, η οποία θα μπορούσε να τους είχε κοστίσει…
Τα δωδεκάλεπτα: 36-24, 62-50, 96-71, 117-108.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις