![Στους «16» του Challenge Cup ο Παναθηναϊκός (3-0)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/11/PAO-OSTRAVA.jpg)
Στους «16» του Challenge Cup ο Παναθηναϊκός (3-0)
Ο Παναθηναϊκός με εντυπωσιακή εμφάνιση, επικράτησε με 3-0 της Οστράβα, ανατρέποντας το 3-2 του πρώτου αγώνα και πέρασε την επόμενη φάση του CEV Challenge Cup.
Spotlight
-
H Ελλάδα διώχνει τα παιδιά της και μετά τα μνημόνια - Φεύγουν αυτοί που βρίσκονται στην πιο παραγωγική ηλικία
-
Διαδηλωτές στο Μπαγκλαντές εισέβαλαν απελευθέρωσαν κρατουμένους - Βγαίνει ο στρατός στους δρόμους
-
Γιατί η Ελλάδα γλίτωσε τα χειρότερα από το μπλακάουτ της CrowdStrike – Πώς αντέδρασαν άλλες κυβερνήσεις
-
Κάποτε αποτελούσε κακόγουστη φάρσα – Τώρα ο καφές με… αλάτι είναι πραγματικότητα
Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, οι γυναίκες του Παναθηναϊκού κέρδισαν με 3-0 της Οστράβα στο κατάμεστο κλειστού του Αγίου Θωμά, ανατρέποντας την ήττα με 3-2 στον πρώτο αγώνα στην Τσεχία και πέρασαν στους «16» του Challenge Cup.
Στην επόμενη φάση, «πράσινες» θα κοντραριστούν με τον νικητή του ζευγαριού Οστάνδη – Γκενκ, με την βελγική ομάδα να έχει το προβάδισμα μετά την νίκη της με 3-0.
Η ομάδα του Αποστόλη Οικονόμου είχε τον έλεγχο και στα τρία σετ και με κορυφαίες τις Γκόθρες, Στεπανένκο και Χατζηευστρατίδου, δεν άφησε κανένα περιθώριο στις Τσέχες, οι οποίες σε κανένα σημείο δεν μπόρεσαν να μπουν στο πνεύμα του παιχνιδιού.
Τα σετ 3-0 (25-18, 25-21, 25-17)
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις