![Εθνική Διεπαγγελματική Φέτας – Το νέο ΔΣ](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/12/feta_a.jpg)
Εθνική Διεπαγγελματική Φέτας – Το νέο ΔΣ
O ωάννης Βιτάλης, αντιπρόεδρος της ΔΩΔΩΝΗ και μέλος ΣΕΒΓΑΠ, συνεχίζει ως πρόεδρος του ΔΣ της Εθνικής Διεπαγγελματικής Οργάνωσης Φέτας.
Spotlight
-
Οικοδόμος απεγκλώβισε δύο εργαζόμενους από θωρακισμένο όχημα που πήρε φωτιά και βρήκε τον μπελά του
-
Βρυχάται ξανά η Αίτνα - Κλειστό το αεροδρόμιο της Κατάνιας
-
Σοκ με 24χρονη influencer που πέθανε από το πολύ φαγητό – Επί 10 ώρες έτρωγε σε ζωντανή μετάδοση
-
Μουζάλας κατά Κασσελάκη: Επιχειρεί αποσυριζοποίηση, μια στρατηγική απαξίωση του ΣΥΡΙΖΑ
Πραγματοποιήθηκε το προγραμματισμένο Διοικητικό Συμβούλιο της Εθνικής Διεπαγγελματικής Οργάνωσης Φέτας στη Λάρισα, στην διάρκεια του οποίου ψηφίστηκαν τα μέλη του ΔΣ και έγινε η κατανομή των αρμοδιοτήτων.
Βάσει των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας, ο Ιωάννης Βιτάλης, αντιπρόεδρος της ΔΩΔΩΝΗ και μέλος ΣΕΒΓΑΠ, συνεχίζει ως πρόεδρος του ΔΣ της Εθνικής Διεπαγγελματικής Οργάνωσης Φέτας, ο Μιχάλης Τζιότζιος, αντιπρόεδρος της Πανελλήνιας Ένωσης Κτηνοτρόφων, ορίστηκε αντιπρόεδρος, ο Αλέξανδρος Μποτός, πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της Ρούσσας ΑΕ και μέλος ΣΕΒΓΑΠ, ανέλαβε τη θέση του γραμματέα της ΕΔΟΦ και ο Δημήτρης Μόσχος, μέλος του Συνδέσμου Ελληνικής Κτηνοτροφίας (ΣΕΚ) ανέλαβε τη θέση του ταμία.
Η θητεία των ανωτέρω μελών αντιστοιχεί σε 4 έτη και βάσει του καταστατικού της ΕΔΟΦ, ο επόμενος πρόεδρος θα αναδειχθεί από την πλευρά των κτηνοτρόφων και ο αντιπρόεδρος από τα μέλη του ΣΕΒΓΑΠ.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις