Eίναι ο ηγέτης της Τράμπζονσπορ. Με 7 γκολ και 4 ασίστ την οδηγεί στο πρωτάθλημα, όντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Αυτήν την φορά έβαλε την υπογραφή του για την τούρκικη ομάδα στο ματς Κυπέλλου κόντρα στην Μπολουσπόρ.

Ο αρχηγός της Εθνικής Ομάδας πέρασε σαν αλλαγή (βασικός αγωνίστηκε ο Μανώλης Σιώπης) με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και έκανε αμέσως αισθητή την παρουσία του. Δυο λεπτά αφού μπήκε στον αγωνιστικό χώρο, μοίρασε την ασίστ στον Κόιτα, ο οποίος μετά από μια προσποίηση, έκανε το 1-0, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, χαρίζοντας στην Τράμπζονσπορ την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Τουρκίας.

Πλέον, μετά από αυτήν ασίστ ο άλλοτε παίκτης των ΑΕΚ και Πανιώνιου έφτασε τις 8 τελικές πάσες στην σεζόν σε 21 αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ έχει σκοράρει και επτά φορές.