![Θετικός στον κοροναϊό ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης - ΝΔ κατά ΣΥΡΙΖΑ για πόλεμο λάσπης στην οικογένεια του πρωθυπουργού](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/12/kmkon-nos.jpeg)
Θετικός στον κοροναϊό ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης – ΝΔ κατά ΣΥΡΙΖΑ για πόλεμο λάσπης στην οικογένεια του πρωθυπουργού
«Από την πρώτη στιγμή της θετικής διάγνωσης μπήκε σε καραντίνα κι έμεινε στο δωμάτιό του, τηρώντας όλους τους προβλεπόμενους υγειονομικούς κανόνες, και φυσικά δεν πήγε καμία εκδρομή» αναφέρει η ΝΔ κατηγορώντας τον ΣΥΡΙΖΑ για «άθλιο πόλεμο λάσπης» ότι «δήθεν πήγε εκδρομή, παραβιάζοντας τα πρωτόκολλα»
Spotlight
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
-
Συγκλονιστικές εικόνες από τη μεγάλη φωτιά στο Σοφικό - «Κόλαση» με φλόγες 25 μέτρων
-
Άναψαν τα αίματα σε πανηγύρι - Καρεκλοπόλεμος και ξύλο μετά μουσικής (βίντεο)
Επίθεση κατά του ΣΥΡΙΖΑ εξαπολύει η ΝΔ για πόλεμο λάσπης κατά της οικογένειας του πρωθυπουργου με αφορμή τη νόσηση με κοροναϊό του γιου του Κυριάκου Μητσοτάκη, Κωνσταντίνου.
«Αυτή τη φορά τα ψέματα αφορούν τον γιό του Κωνσταντίνο, ο οποίος είχε βρεθεί θετικός στον κορονοϊό και δήθεν πήγε εκδρομή, παραβιάζοντας τα πρωτόκολλα. Κι αυτό όταν από την πρώτη στιγμή της θετικής διάγνωσης μπήκε σε καραντίνα κι έμεινε στο δωμάτιό του, τηρώντας όλους τους προβλεπόμενους υγειονομικούς κανόνες, και φυσικά δεν πήγε καμία εκδρομή» αναφέρει η ΝΔ.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΝΔ έχει ως εξής:
«Ο ΣΥΡΙΖΑ συνεχίζει, είτε φανερά είτε υπόγεια, χρησιμοποιώντας troll του διαδικτύου και φιλικά του μέσα και ιστοσελίδες, τον άθλιο πόλεμο λάσπης προσωπικά κατά του Πρωθυπουργού. Στην αρχή ήταν στο στόχαστρο μόνο ο ίδιος. Στη συνέχεια προστέθηκε και η σύζυγος του. Μετά ήρθε η σειρά των παιδιών του. Αυτή τη φορά τα ψέματα αφορούν τον γιό του Κωνσταντίνο, ο οποίος είχε βρεθεί θετικός στον κορονοϊό και δήθεν πήγε εκδρομή, παραβιάζοντας τα πρωτόκολλα.
»Κι αυτό όταν από την πρώτη στιγμή της θετικής διάγνωσης μπήκε σε καραντίνα κι έμεινε στο δωμάτιό του, τηρώντας όλους τους προβλεπόμενους υγειονομικούς κανόνες, και φυσικά δεν πήγε καμία εκδρομή. Παράλληλα με το υβρεολόγιο στις επίσημες ανακοινώσεις του ΣΥΡΙΖΑ, τα υπόγεια της Κουμουνδούρου κάνουν υπερωρίες στην παραγωγή λάσπης και fake news κι όλα αυτά με τις ευλογίες του κ. Τσίπρα φυσικά».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις