![Δημήτρης Κουτσούμπας - Να ζήσουμε σε μία νέα κοινωνία χωρίς αδικία, χωρίς εκμετάλλευση](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/12/koutsoumpas.kalanta.jpg)
Δημήτρης Κουτσούμπας – Να ζήσουμε σε μία νέα κοινωνία χωρίς αδικία, χωρίς εκμετάλλευση
Ο Δημήτρης Κουτσούμπας μοίρασε συμβολικά δώρα στα παιδιά από το Μουσικό Σχολείο Ιλίου που του είπαν τα κάλαντα
Spotlight
-
Αποκάλυψη in: Φωτογραφίες του 54χρονου τοπογράφου και του σημείου της δολοφονίας στο Ψυχικό είχε στο κινητό του ο 44χρονος
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Τα πρωτοχρονιάτικα κάλαντα στον γενικό γραμματέα της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρη Κουτσούμπα, τραγούδησαν το πρωί μαθητές και γονείς του Μουσικού Σχολείου Ιλίου.
Αφού άκουσε τα κάλαντα, ο κ. Κουτσούμπας ευχήθηκε καλή χρονιά, λέγοντας: «Το μέλλον ανήκει σε σας, τη νέα γενιά, στους νέους και τις νέες και βέβαια, μαζί με τις μεγαλύτερες ηλικίες, δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα σε αυτή τη ζωή από τον αγώνα όλων μας για να ζήσουμε σε μία νέα κοινωνία, χωρίς αδικία, χωρίς εκμετάλλευση, χωρίς πόλεμο.«
»Κι αυτή τη χρονιά που έρχεται, τη νέα χρονιά, το 2022, η λαϊκή κινητοποίηση και πάλη, η συμπόρευση με το ΚΚΕ μπορούν να βάλουν τη δική τους σφραγίδα σε όλες τις εξελίξεις. Καλή χρονιά σας εύχομαι ξανά, χρόνια πολλά, καλή δύναμη και υγεία σε όλους και όλες».
Στη συνέχεια, ο Δημήτρης Κουτσούμπας μοίρασε συμβολικά δώρα «για αυτές τις όμορφες στιγμές που περάσαμε σήμερα το πρωί μαζί, παραμονή Πρωτοχρονιάς», όπως είπε στα παιδιά.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις