![Adelaide International 1 - Η αντίπαλος της Σάκκαρη στο δεύτερο γύρο](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/01/sakkari-usopen21-9.jpeg)
Adelaide International 1 – Η αντίπαλος της Σάκκαρη στο δεύτερο γύρο
Έγινε γνωστή η αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη στη φάση των «16» του Adelaide International 1
Spotlight
-
Έξι νεκροί σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου - Η ουσία στα φλιτζάνια και το ενδεχόμενο αυτοκτονίας
-
Οι συγκλίσεις του προοδευτικού χώρου από το 1963 έως σήμερα
-
Αστροναύτης επέστρεψε από το Διάστημα, συγκλονισμένος με αυτό που «δεν έπρεπε να αντικρίσει»
-
Γιατί η Αθηνά Ωνάση δεν έρχεται ποτέ στην Ελλάδα
Η Μαρία Σάκκαρη έμαθε την αντίπαλό της στους «16» του Adelaide International 1, καθώς θα τεθεί αντιμέτωπη με τη Σέλμπι Ρότζερς για την πρόκριση στην οκτάδα.
Η 29χρονη Αμερικανίδα, Νο 40 στον κόσμο, νίκησε με 6-1, 6-3 την αυστραλή qualifier Μάντισον Ίνγκλις και έκλεισε έτσι ραντεβού με την ελληνίδα πρωταθλήτρια στο δεύτερο γύρο.
Οι δυο τους είχαν συναντηθεί το 2021 στο δεύτερο γύρο του Wimbledon, όπου η Μαρία είχε γνωρίσει την ήττα με 2-0 σετ.
Από εκεί και πέρα, όσον αφορά το Adelaide International 1, η Κόκο Γκοφ άφησε εκτός με 6-2, 6-1 την Ουλρίκε Έικερ και πέφτει πάνω στην Άσλεϊ Μπάρτι, ενώ η Ίγκα Σβιόντεκ απέκλεισε με 6-3, 6-3 την Ντάρια Σαβίλ και παίζει με την Έλενα Ριμπάκινα.
Η Σοφία Κένιν επικράτησε με 7-5, 7-5 της Λουτσία Μπροντζέτι και θα συναντήσει την Άιλα Τομγιάνοβιτς, ενώ η Ελίνα Σβιτολίνα αποκλείστηκε μετά το 5-7, 6-4, 6-3 από την Αναστάσια Γκασάνοβα.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις