Σάββατο 05 Οκτωβρίου 2024
Νιόπλιας – «Το αποτέλεσμα είναι άδικο» (vid)

Ο Νίκος Νιόπλιας μίλησε για την ισοπαλία του ΟΦΗ από τον ΠΑΣ Γιάννινα, χαρακτηρίζοντάς τη ως άδικη για την ομάδα του.

Ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (1-1) στο 93ο λεπτό του αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα, παρότι ήταν καλύτερος σε ολόκληρη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Μετά το ματς, ο Νίκος Νιόπλιας μίλησε για το αποτέλεσμα, το οποίο και χαρακτήρισε ως άδικο για τους Κρητικούς λόγω της απόδοσής τους.

Οι δηλώσεις που έκανε ο Νίκος Νιόπλιας:

«Κάναμε ένα πάρα πολύ καλό α’ ημίχρονο. Είχαμε ευκαιρίες. Στο δεύτερο και μετά το 0-1 λίγο το παιχνίδι πήγαμε να το χάσουμε, αλλά το ξαναβρήκαμε.

Είναι πέρα ως πέρα άδικο το αποτέλεσμα για εμάς. Έχουμε ένα καλό στιλ παιχνιδιού και για αυτό βγάζουμε πολλές ευκαιρίες.

Με τον κορωνοϊό δεν μπορεί να ξέρεις κανείς τι μπορεί να συμβεί. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Οι ομάδες θα κουραστούν από τα συνεχόμενα παιχνίδια. Καλύτερα να παίζουμε από το να κάνουμε προπονήσεις».