![Παπαπέτρου: Έφτασε τις 100 συμμετοχές (και) με τον Παναθηναϊκό](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/01/5479861.jpg)
Παπαπέτρου: Έφτασε τις 100 συμμετοχές (και) με τον Παναθηναϊκό
O Iωάννης Παπαπέτρου έφτασε τις 100 συμμετοχές με τον Παναθηναϊκό στην Euroleague
Spotlight
-
Καρκίνος: Οι αλλαγές στον τρόπο ζωής που προλαμβάνουν 4 στις 10 περιπτώσεις
-
Φοβάσαι τις αναταράξεις στα αεροπλάνα; Πιλότος αποκαλύπτει την ιδανική θέση για να κάτσεις
-
«Έζησα στον Άρη για ένα χρόνο. Έτσι ήταν…» - Μέλος πληρώματος αποστολής αποκαλύπτει
-
Η Μελάνια επέστρεψε στο πλευρό του Τραμπ και έδειξε ξανά ότι κάνει πάντα αυτό που θέλει η ίδια
Αρκετά ιδιαίτερο είναι το σημερινό παιχνίδι του Παναθηναϊκόυ με την Εφές για τον Ιωάννη Παπαπέτρου. Το παιχνίδι στην Πόλη είναι το 100ό για τον 28χρονο πάουερ φόργουορντ.
Ο Παπαπέτρου έχει ήδη ξεπεράσει τις 100 συμμετοχές και με τον Ολυμπιακό, σταματώντας στις 114. Συνολικά, έχει αγωνιστεί σε 214 αγώνες κανονικής περιόδου και playoffs με τις δύο ομάδες.
Ο αρχηγός του «τριφυλλιού» χρειαζόταν 18 συμμετοχές στην τρέχουσα σεζόν για να πιάσει αυτό το ρεκόρ και το κατάφερε στο «Sinan Erdem» απέναντι στην πρωταθλήτρια Ευρώπης.
Έτσι έγινε ο τρίτος που το καταφέρνει στην διοργάνωση με δύο ομάδες, μετά τους Φραν Βάθκεθ και Κώστα Σλούκα, ενώ είναι και ο πρώτος που το κάνει με Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις