![«Πέταξε» ο Πανταζής: Έκανε την κορυφαία επίδοση στον κόσμο για φέτος στο τριπλούν](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/01/273022623_4891098314317012_3683143968515541536_n.jpg)
«Πέταξε» ο Πανταζής: Έκανε την κορυφαία επίδοση στον κόσμο για φέτος στο τριπλούν
Έκανε την τρίτη καλύτερη ελληνική επίδοση
Spotlight
-
«Καμίνι» και σήμερα η χώρα με 43αρια - Ποιες περιοχές θα «βράσουν»
-
Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τέσσερις δράστες της επίθεσης σε οικογένεια τουριστών στο Ηράκλειο
-
Στο προεκλογικό «παιχνίδι» και η 17χρονη εγγονή του Τραμπ: «Είναι απλά ένας κανονικός παππούς»
-
Γυναίκα πνίγηκε στα ρηχά πισίνας: Προσπαθούσε για 25 λεπτά να σωθεί - Αδιαφορούσαν οι παρευρισκόμενοι
Ο Ανδρέας Πανταζής πραγματοποίησε σήμερα έναν από τους καλύτερους αγώνες της καριέρας σε ένα από τα καλύτερα μίτινγκ της Ευρώπης, στην Καρλσρούη.
Ο άλτης του Δημήτρη Βασιλικού αναδείχθηκε νικητής στο τριπλούν στον αγώνα της σειράς Indoor Tour της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας, αφού είχε καλύτερο άλμα στα 16,79μ. στην τρίτη του προσπάθεια.
Ο αθλητής του ΑΟ Μεγάρων ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα του, με 16,73μ. στην πρώτη προσπάθεια ήταν άκυρος στη δεύτερη, σημείωσε 16,45μ. στην τέταρτη, ενώ επέλεξε να αφήσει την πέμπτη προκειμένου να είναι φρέσκος για το έκτο και τελευταίο άλμα, στο οποίο ήταν άκυρος.
Ο 22χρονος άλτης πέτυχε ατομικό ρεκόρ στον κλειστό, αφού είχε 16,26μ., τη δεύτερη επίδοση της καριέρας του πίσω από το 16,86μ. που είναι το ρεκόρ του στον ανοιχτό, «έπιασε» στην τρίτη θέση όλων των εποχών στον κλειστό στίβο, τον τεχνικό διευθυντή εθνικών ομάδων, Χρήστο Μελέτογλου, ενώ έγινε ο κορυφαίος άλτης για φέτος στον κόσμο.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις