ΑΕΛ και ΠΑΟΚ Β’ ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) στο Αλκαζάρ στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League 2.

Έχασε την ευκαιρία η ΑΕΛ να πλησιάσει στον πόντο την πρωτοπόρο Βέροια. Αυτή τη στιγμή, η «Βασίλισσα» είναι πρώτη στον Βόρειο Όμιλο με 30 βαθμούς, ενώ ακολουθεί η ΑΕΛ με 27 στη δεύτερη θέση.

Κακό θέαμα είχε η αναμέτρηση, με αρκετά νεύρα και μονομαχίες κυρίως στον χώρο του κέντρου.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ προσπάθησε να πιέσει τον ΠΑΟΚ Β, που απειλούσε κυρίως στις αντεπιθέσεις, με κύριο εκφραστή τον Κούτσια. Στο 31′ χάθηκε και η μεγαλύτερη ευκαιρία για τη δεύτερη ομάδα του «Δικεφάλου».

Ο Κούτσιας ελίχθηκε στην περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι του Θεοδωρόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε ακόμα περισσότερο, αλλά η ΑΕΛ κατάφερε να βγάλει μία τεράστια ευκαιρία για γκολ! Στο 90′ οι γηπεδούχοι έφτασαν… μισή ανάσα από το 1-0, όταν σε γύρισμα του Ηλιάδη, η μπάλα χτύπησε στον Παναγιώτου, με τον Ταλιχμανίδη να βγάζει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.