![Δολοφονία Άλκη: Χυδαιότητα χωρίς όριο - Έσβησαν το «Άλκη ζεις» κι έγραψαν «ΠΑΟΚΑΡΑ»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/02/παοκ-αλκης-δολοφονια-γκραφιτι2.jpg)
Δολοφονία Άλκη: Χυδαιότητα χωρίς όριο – Έσβησαν το «Άλκη ζεις» κι έγραψαν «ΠΑΟΚΑΡΑ»
Την ώρα που όλη η χώρα είναι συγκλονισμένη από τη δολοφονία του Άλκη, άγνωστοι είχαν το θράσος να σβήσουν το σύνθημα από την οδό Δελφών
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Αποτροπιασμό προκαλεί η κίνηση αγνώστων στη Θεσσαλονίκη που την ώρα που όλη η πόλη και όλη η χώρα ζητά να αποδοθεί δικαιοσύνη για τη δολοφονία του Άλκη, αυτοί δεν σεβάστηκαν ούτε τη μνήμη του αδικοχαμένου νεαρού, ούτε τον πόνο και τις εκκλήσεις των γονιών του για ενότητα και συμπόρευση και βρήκαν το θράσος να σβήσουν με μαύρη μπογιά από τοίχο στην οδό Δελφών το σύνθημα «Άλκη Ζεις» για να γράψουν από πάνω «ΠΑΟΚΑΡΑ».
«Πρόκειται για ανεγκέφαλους»
Την ώρα που μετά το τραγικό συμβάν της δολοφονίας του 19χρονου, γίνονται προσπάθειες ούτως ώστε να σταματήσει η βία μέσα και έξω από τα γήπεδα, κάποιοι συνεχίζουν απτόητοι να δυναμιτίζουν το κλίμα, τη στιγμή, μάλιστα, που οι γονείς του Άλκη στέλνουν μήνυμα ενότητας και σύσσωμη η κοινωνία ζητά να αποδοθεί Δικαιοσύνη.
Όπως μπορείτε να δείτε στις εικόνες, άγνωστοι έγραψαν “ΠΑΟΚΑΡΑ ΑΜΠ” με σκοπό να καλύψουν το “Άλκη ζεις”, δύο λέξεις που μετά την δολοφονική ενέδρα έχουν γραφτεί σε δεκάδες τοίχους της πόλης με σκοπό κάνεις να μη ξεχάσει τι έγινε.
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/02/παοκ-αλκης-δολοφονια-γκραφιτι2-600x411.jpg)
Για ανεγκέφαλους που δεν σέβονται τίποτα, ούτε καν τη δολοφονία ενός νέου ανθρώπου, έκαναν λόγο μιλώντας στο GRTimes.gr, κάτοικοι της περιοχής, οι οποίοι αντίκρισαν με έκπληξη να έχει καλυφθεί το σύνθημα για τον Άλκη και να έχει γραφτεί επάνω του: “ΠΑΟΚ ΑΜΠ”.
Σημειώνεται ότι στην ευρύτερη περιοχή της οδού Δελφών, λειτουργούν τρεις σύνδεσμοι οπαδών του ΠΑΟΚ.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις