![Λεωνίδας Κουτσόπουλος: «Πρέπει να είναι η πιο έντονη 2η αποχώρηση που έχουμε βιώσει σε όλα τα MasterChef»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/02/x.jpg)
Λεωνίδας Κουτσόπουλος: «Πρέπει να είναι η πιο έντονη 2η αποχώρηση που έχουμε βιώσει σε όλα τα MasterChef»
Μεγάλη συγκίνηση στην χτεσινή αποχώρηση
Spotlight
-
Επικρίσεις από την Κομισιόν για την κατάσταση του Κράτους Δικαίου στην Ελλάδα
-
Ξυλοκόπησε τη σύζυγό του και αποπειράθηκε να την πνίξει – Οι όροι για να μην μπει φυλακή
-
ΣΥΡΙΖΑ για αποκάλυψη in για τον αόρατο «Μεγάλο Αδελφό»: Διαμορφώθηκε το ΠΔ χωρίς καμία άλλη διαβούλευση;
-
Οργή συγγενών αγνοουμένων στην Κύπρο κατά του Φειδία Παναγιώτου - Τον κατηγορούν για χλευασμό
Ο 31χρονος Χριστόφορος Κατσιάνας δεν τα κατάφερε στην αντιγραφή του πιάτου στο MasterChef και οδηγήθηκε σε αποχώρηση. Στο απαιτητικό γλυκό που κλήθηκαν να αντιγράψουν στη δοκιμασία αποχώρησης, ο Βασίλης Βαλέχας συγκέντρωσε 28 βαθμούς ενώ ο Γρηγόρης Γιαννόπουλος βαθμολογήθηκε με 27 βαθμούς.
Ο Χριστόφορος Κατσιάνας συγκέντρωσε 22 βαθμούς και ήταν εκείνος που αποχώρησε.
Το γλυκό του Χριστόφορου είχε θέματα στην στην εμφάνιση και στις αναλογίες κάτι που δημιούργησε θέμα στην ισορροπία της γεύσης. Οι κριτές χαρακτήρισαν την προσπάθειά του τίμια, αλλά όχι κοντά στο πρωτότυπο που είχε δείξει η chef και είχε κάποιες αστοχίες.
Ο Λεωνίδας Κουτσόπουλος επισήμανε ότι νιώθει ότι είναι νωρίς για την αποχώρηση του από το MasterChef. «Δεν χανόμαστε. Κι εγώ νιώθω ότι είναι νωρίς, αλλά δεν παύει να είναι ένας διαγωνισμός. Οι καλύτερες προσπάθειες συνεχίζουν. Αυτές που δεν είναι καλές φεύγουν», σχολίασε ο διαγωνιζόμενος που δεν έχασε το χαμόγελό του.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις