Τη νίκη με σκορ 2-1 κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’ πανηγύρισε η Βέροια, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου της Superleague, παραμένοντας έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης απέναντι στη δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου του βορρά και έτσι με το «τρίποντο» που σημείωσε μπόρεσε να φτάσει στους 45 βαθμούς όντας στην πρώτη θέση, ενώ οι Ασπρόμαυροι είναι 8οι με 26.

Το σκορ για την ομάδα της Ημαθίας άνοιξε ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Έργκους Κάτσε, με τρομερή εκτέλεση φάουλ, με τον Αλβανό μέσο να μην πανηγυρίζει το τέρμα του ως ένδειξη σεβασμού για τα χρόνια που πέρασε στη Θεσσαλονίκη.

Στο δεύτερο μέρος, η Βέροια έφτασε και στο 2-0 με τον Σάββα Μούργο να σκοράρει στο 71′ και να δίνει σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε ο Δικέφαλος ήταν να μειώσει στο τελικό 2-1 με τον Βασίλη Φασίδη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.