Δεύτερη συνεχόμενη απώλεια για την ΑΕΚ Β΄, με τους «κιτρινόμαυρους» να μένουν στο 1-1 με τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Οι γηπεδούχοι σόκαραν την ομάδα του Παναγιωτάρα στο 90ο λεπτό και την κράτησαν στην 5η θέση της Super League 2 (34 π).

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος, παίρνοντας το προβάδισμα στο 35ο λεπτό. Ο Γιούσης κέρδισε πέναλτι, ανέλαβε την εκτέλεση και έγραψε το 0-1.

Ωστόσο, η Ένωση δεν μπόρεσε να κρατήσει το τρίποντο, με τον Φλένσμπουργκ να νικάει τον Θεοχάρη στις καθυστερήσεις για το 1-1.

Αστέρας Βλαχιώτη: Ιωαννίδης, Αναστασόπουλος, Λάμτσε, Φουρλάνος, Πεχλιβανόπουλος, Ουρτάδο (60′ Μπούζας), Σοκολάροφ (75′ Παπούλης), Μαϊσουράντζε, Τσίπρας, Αλνταίρ (60′ Φλένσμπουργκ), Μπάτροβιτς (75′ Ζαΐμι).

ΑΕΚ Β’: Θεοχάρης, Γιανούτσος, Λάτσι, Αρβανίτης, Ραντόνια, Μουστακόπουλος (71′ Ρουκουνάκης), Γερολέμου, Γιούσης (89′ Μπούσης), Τζούντα Γκαρσία (71′ Παρράς), Μιτάι, Κοσίδης (66′ Ιατρούδης).