![Παναθηναϊκός: Δράσεις κατά της σχολικής βίας από την ΚΑΕ](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/03/Screenshot-2022-03-06-140103.jpg)
Παναθηναϊκός: Δράσεις κατά της σχολικής βίας από την ΚΑΕ
Ο Παναθηναϊκός ξεκινά πρωτοβουλίες με σκοπό την εξάλειψη της σχολικής βίας, με τον Γιώργο Παπαγιάννη να ανταποκρίνεται στην ιδέα της ομάδας και να αναλαμβάνει πρεσβευτής της δράσης.
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πορτοκαλί συναγερμός για φωτιές σε μεγάλο μέρος της χώρας – Ο χάρτης της Πολιτικής Προστασίας
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Η σχολική βία κι ο εκφοβισμός είναι ένα φαινόμενα που υπάρχει σε κάθε βαθμίδα της εκπαιδευτικής διαδικασίας στη χώρα κι ο Παναθηναϊκός αποφάσισε να δραστηριοποιηθεί για τον περιορισμό και την πάταξή του.
Οι πράσινοι ενημέρωσαν με ανακοίνωσή τους ότι αρχίζουν δράσεις προς αυτήν την κατεύθυνση, με τον Γιώργο Παπαγιάννη να αναλαμβάνει πρεσβευτής του έργου, έχοντας ως αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα καταδίκης αυτής της μάστιγας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
Η 6η Μαρτίου είναι η Πανελλήνια Ημέρα κατά της Σχολικής Βίας και του εκφοβισμού.
Λαμβάνοντας υπόψη το παγκόσμιο κοινωνικό ζήτημα της βίας και με αφορμή τη σημερινή ημέρα, η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ ανακοινώνει την έναρξη των δράσεων «𝗕𝗹𝗼𝗰𝗸 𝘁𝗵𝗲 𝗩𝗶𝗼𝗹𝗲𝗻𝗰𝗲».
Πρόκειται για μια σειρά από συμβολικές αλλά και ουσιαστικές δράσεις ενημέρωσης, στις οποίες θα συμμετέχουν οι προπονητές και οι αθλητές της ομάδας μας, καθώς και εξειδικευμένοι συνεργάτες με στόχο την κορύφωση της εκστρατείας ενημέρωσης και αντιμετώπισης του φαινομένου της βίας, απ’ όπου και αν προέρχεται (οπαδική, σχολική, σωματική, ψυχολογική, έμφυλη, ενδοοικογενειακή, κλπ).
Πρεσβευτής της συγκεκριμένης δράσης θα είναι ο αθλητής μας Γιώργος Παπαγιάννης.
Οι δράσεις αυτές εντάσσονται στο πρόγραμμα κοινωνικής ευθύνης της ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – 𝙋𝘼𝙊 𝘽𝘾 𝙛𝙤𝙧 𝙩𝙝𝙚 𝘾𝙤𝙢𝙢𝙪𝙣𝙞𝙩𝙮 το οποίο συμβάλει στην αντιμετώπιση σημαντικών κοινωνικών ζητημάτων.
Τις προσεχείς εβδομάδες θα ανακοινωθούν αναλυτικά οι ομιλίες, τα σεμινάρια και οι επισκέψεις που θα πραγματοποιηθούν».
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις