![Ντε Λιχτ: «Ανατρίχιασα όταν είδα τον Έρισκεν, φοβόμουν να τον μαρκάρω»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/03/skynews-christian-eriksen-denmark_5414654.jpg)
Ντε Λιχτ: «Ανατρίχιασα όταν είδα τον Έρισκεν, φοβόμουν να τον μαρκάρω»
Ο Ματάις Ντε Λιχτ μίλησε για τον Κρίστιαν Έρικσεν και την επιστροφή του στην εθνική Δανίας, αλλά και το πως ένιωσε που τον αντιμετώπισε.
Spotlight
-
Η προειδοποίηση στον Τζον Κένεντι Τζούνιορ πριν την τραγωδία
-
Αναγκαστική προσγείωση για αεροσκάφος στο Ηράκλειο - Επιβάτες αναζητούσαν αλκοόλ και αντέδρασαν επιθετικά
-
ΠΑΣΟΚ: Το αφήγημα των 8 διεκδικητών της προεδρικής κούρσας
-
Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τέσσερις δράστες της επίθεσης σε οικογένεια τουριστών στο Ηράκλειο
Ο Κρίστιαν Έρικσεν αγωνίστηκε το Σάββατο για πρώτη φορά με την εθνική Δανίας μετά από την σοκαριστική κατάρρευσή του στο περασμένο Euro, με τους οπαδούς της Ολλανδίας να σηκώνονται στο πόδι και να του προσφέρουν το standing ovation.
Ο Ματάις Ντε Λιχτ, ένας από τους αντιπάλους του μίλησε για τον Δανό μεσοεπιθετικό, λέγοντας πως φοβόταν να τον μαρκάρει έχοντας στο μυαλό του προφανώς τον προ μηνών τραυματισμό του.
«Δεν είναι εύκολο να μαρκάρεις τον Έρικσεν. Όταν μπήκε στο γήπεδο, ανατρίχιασα ολόκληρος. Μερικές φορές φοβόμουν να τον μαρκάρω, να τον πλησιάσω. Πρέπει να βρεις τον τρόπο να βγάλεις από μέσα σου αυτή τη σκέψη, αλλά πρέπει όμως να έχουμε και λίγο ανθρωπιά», ανέφερε ο κεντρικός αμυντικός της Ολλανδίας και της Γιουβέντους.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις