Δράση για την εξ αναβολής 27η αγωνιστική είχε σήμερα (30/3) η Superleague 2, με τις θυγατρικές ομάδες των συλλόγων της Superleague να μην καταφέρνουν να πάρουν νίκες.

Συγκεκριμένα, ο ΠΑΟΚ Β’ έμεινε στο 1-1 με την Καβάλα για τον Α’ όμιλο. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Καϊούμπι στο 13′, όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Γιώργος Κούτσιας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1 για τον Δικέφαλο του βορρά.

Ο Παναθηναϊκός Β’ «κόλλησε» κι εκείνος στο 1-1 με τη σειρά του απέναντι στη Ζάκυνθο, εντός έδρας. Ο Οντόνε Κρέσπο έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους στο 49′, όμως ο Αλέξης Κούτσιας έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 71ο λεπτό.

Παράλληλα, η Καλαμάτα διέλυσε με 4-0 την Ιεράπετρα. Ο Χέμπερτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 19′, ενώ στο 23′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κοντοές. Αυτό δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο το έργο της Ιεράπετρας, με τον Τάτο στο 24′ να κάνει το 2-0 και τον Γρίβα στο 29′ να σημειώνει το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Λουκίνας στο 49′.

Ακόμα, η Ξάνθη νίκησε με σκορ 2-0 τη Λάρισα εντός έδρας, με τους Ακρίτες να σημειώνουν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Συγκεκριμένα, ο Γκόμεζ άνοιξε το σκορ στο 18′ για το 1-0, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Διαμαντόπουλος στο 53′.