![Ναταλία Ρωμανού: Ήρθε στο X Factor με το πιο δυνατό κοινωνικό μήνυμα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/04/romanou.jpg)
Ναταλία Ρωμανού: Ήρθε στο X Factor με το πιο δυνατό κοινωνικό μήνυμα
Η Ναταλία Ρωμανού είναι διεμφυλική και δήλωσε ότι το μουσικό talent show του MEGA έχει κάνει ένα τεράστιο βήμα στην Ελλάδα ενάντια στους διαχωρισμούς.
Spotlight
-
«Πρωταθλήτρια» Ευρώπης στην ακρίβεια η Ελλάδα - Σε ποια προϊόντα αυξήθηκαν οι τιμές [πίνακες]
-
ΣΥΡΙΖΑ: Φέρνει στη Βουλή την αποκάλυψη του in ότι το Μαξίμου ετοιμάζει αγορά νέου λογισμικού παρακολούθησης
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
-
Συνέλαβαν εργοδότη για επίθεση με ρατσιστικό κίνητρο σε υπάλληλό του - Τον καταδίωκε με αυτοκίνητο
Γεννήθηκε αγόρι, όμως δεν ένιωσε ποτέ ότι ανήκε σε αυτό το φύλο. «Ήταν ένα λάθος που γεννήθηκα αγόρι, αλλά το διόρθωσα και είμαι εγώ», είπε αρχικά η Ναταλία Ρωμανού.
Με την audition της στο «X Factor» θέλησε να περάσει ένα πολύ σημαντικό κοινωνικό μήνυμα: «Ήρθε ο καιρός να κάνουμε ένα βήμα μπροστά για να βγούμε όλοι στην επιφάνεια και να μην είμαστε στο περιθώριο. Η κοινωνία μας είναι ακόμα με παρωπίδες. Ήρθα για να δείξω ότι μπορώ, όχι μόνο εγώ, αλλά και όλα τα παιδιά που έχουν τη στάμπα. Ανήκουμε σ’ αυτή την κοινωνία!»
Με το τραγούδι που διάλεξε, το «Κλείστε τις πόρτες» της Χριστίνας Μαραγκόζη, προβλημάτισε την κριτική επιτροπή, ιδιαίτερα τον Στέλιο Ρόκκο, κατάφερε όμως να πάρει τρία «ναι».
«Βλέπω έναν άνθρωπο που χαίρεται αυτό που κάνει και με έκανε να χαρώ και εγώ», είπε ο Στέλιος Ρόκκος, ενώ η Μαρίζα Ρίζου σχολίασε: «Φαίνεται ότι έχει άνεση με τη σκηνή και μου πέρασες τον νταλκά».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις