![Σκύρος: Μόνιμος οδοντίατρος στο νησί](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/04/278314051_466433485275088_4377781540293437286_n.jpg)
Σκύρος: Μόνιμος οδοντίατρος στο νησί
Το νησί της Σκύρου ενισχύεται με μόνιμο οδοντίατρο, καλύπτοντας μια πάγια ανάγκη των δημοτών.
Spotlight
-
Οι 8 περιοχές που θα πιάσουν 43άρια τις επόμενες μέρες - Έως πότε θα διαρκέσει ο καύσωνας
-
«Ούτε λέξη πίσω» λέει ο Πολάκης για τη Συρεγγέλα – «Ο Κασσελάκης ζήτησε υποκριτική συγγνώμη», τονίζει η ΝΔ
-
Η απόπειρα δολοφονίας κατά του Τραμπ προκαλεί φόβο στην Ευρώπη
-
Μοντέλο του OnlyFans λανσάρει το δικό της κρασί – Ως «icon» της ποδολαγνείας πατάει η ίδια τα σταφύλια
Μετά από συντονισμένες προσπάθειες του Δημάρχου Νικόλαου Μαυρίκου και με την έμπρακτη υποστήριξη του Διοικητή της 5ης ΥΠΕ Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδας, κ.Φώτη Σερέτη, το ΠΠΙ Σκύρου ενισχύεται με την άφιξη μόνιμου οδοντιάτρου.
H Οδοντίατρος κα Δήμητρα Δημητριάδη,αναμένεται στη Σκύρο εντός των επόμενων ημερών και θα αναλάβει άμεσα τα καθήκοντα της.
Ο Δήμαρχος εξέφρασε τις θερμές ευχαριστίες του προς τον Διοικητή της 5ης ΥΠΕ για την άψογη συνεργασία τους και την άμεση ανταπόκριση του στα αιτήματα που αφορούν το Νησί.
Κοινός στόχος και δέσμευση είναι να συνεχιστούν οι από κοινού προσπάθειες ενίσχυσης του ΠΠΙ με περισσότερες ειδικότητες ιατρικού προσωπικού το συντομότερο δυνατόν.
Είναι ιδιαίτερα σημαντικό για όλους τους συνδημότες μας να έχουν τη δυνατότητα παροχής αναβαθμισμένων υπηρεσιών υγείας στο ΠΠΙ Σκύρου και να νιώθουν ασφαλείς.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις