![Στην Κεντρική Ένωση Δήμων αύριο ο Σταύρος Μπένος](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/04/15bf4092-d491-d8d0-6af7-dfd4214a06b6-1024x683.jpg)
Στην Κεντρική Ένωση Δήμων αύριο ο Σταύρος Μπένος
Η πορεία ανασυγκρότησης της Βόρειας Εύβοιας μετά τις καταστροφικές πυρκαγιές του Αυγούστου του 2021 θα απασχολήσει την αυριανή - Πέμπτη 28 Απριλίου- συνεδρίαση του ΔΣ της ΚΕΔΕ, η οποία θα γίνει παρουσία του Σταύρου Μπένου, επικεφαλής της Επιτροπής Ανασυγκρότησης της Βόρειας Εύβοιας.
Spotlight
-
Τα ανάπηρα ζώα μπορούν να ζήσουν μια ζωή με αξιοπρέπεια – Τα ειδικά σχεδιασμένα αμαξίδια
-
«Δεν θα τραγουδούσα ποτέ μπροστά στη φωτογραφία ενός σφαγέα των Ελλήνων» - Η Βανδή απαντά για την αφίσα του Κεμάλ
-
Στο νοσοκομείο 17χρονος έπειτα από επίθεση εναντίον του με αιχμηρό αντικείμενο
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Η πορεία ανασυγκρότησης της Βόρειας Εύβοιας μετά τις καταστροφικές πυρκαγιές του Αυγούστου του 2021 θα απασχολήσει μεταξύ άλλων, την αυριανή – Πέμπτη 28 Απριλίου- συνεδρίαση του ΔΣ της ΚΕΔΕ, η οποία θα γίνει παρουσία του Σταύρου Μπένου, επικεφαλής της Επιτροπής Ανασυγκρότησης της Βόρειας Εύβοιας.
Κατά τη διάρκεια της συνεδρίασης θα συζητηθεί η διάθεση χρηματικού ποσού για την ανασυγκρότηση της Βόρειας Εύβοιας καθώς και η έγκριση σχεδίων των σχετικών προγραμματικών συμβάσεων.
Παράλληλα το ΔΣ της ΚΕΔΕ αναμένεται να εγκρίνει προγραμματική σύμβαση μεταξύ υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης και ΚΕΔΕ με αντικείμενο: «Δράσεις Απλούστευσης και Ψηφιοποίησης Διαδικασιών αρμοδιότητας των Ο.Τ.Α. Α΄ Βαθμού και λοιπές δράσεις για την ενίσχυση του Ψηφιακού Μετασχηματισμού των Δήμων».
Ακολουθούν μερικά από τα θέματα της ημερήσιας διάταξης:
- Διάθεση χρηματικού ποσού για την ανασυγκρότηση της Βόρειας Εύβοιας – Έγκριση σχεδίων Προγραμματικών Συμβάσεων.
Εισηγητές: κ. Δ. Παπαστεργίου, Πρόεδρος ΚΕΔΕ – κ. Στ. Μπένος, Επικεφαλής της Επιτροπής Ανασυγκρότησης της Βόρειας Εύβοιας – κα Θ. Αλεξίου, Προϊσταμένη Νομικής Υπηρεσίας ΚΕΔΕ - Έγκριση Προγραμματικής Σύμβασης μεταξύ Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης και ΚΕΔΕ με αντικείμενο: «Δράσεις Απλούστευσης και Ψηφιοποίησης Διαδικασιών αρμοδιότητας των Ο.Τ.Α. Α΄ Βαθμού και λοιπές δράσεις για την ενίσχυση του Ψηφιακού Μετασχηματισμού των Δήμων» Εισηγητές: κ. Δ. Παπαστεργίου, Πρόεδρος ΚΕΔΕ, κ. Ι. Τσιάμης, Πρόεδρος Επιτροπής Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις